Polska Hokej Liga. Comarch Cracovia zdecydowanie lepsza od Marma Ciarko STS-u Sanok

Marma Ciarko STS Sanok przegrała wyraźnie w Krakowie
Marma Ciarko STS Sanok przegrała wyraźnie w Krakowie Andrzej Banas
Krakowianie pokazali się z bardzo dobrej strony w starciu z drużyną z Sanoka i nie zostawili rywalom żadnych złudzeń.

Cracovia oczywiście była faworytem tego spotkania, bo jest wiceliderem, ale na lodzie w pełni pokazała, że nie jest to przypadkowe.

Już w pierwszej odsłonie spotkania miejscowi zdobyli dwa gole - w 9. minucie wynik meczu otworzył Račuk, a następnie krążek do bramki Salamy wpakował wychowanek sanockiego klubu Radosław Sawicki, który przed początkiem bieżącego sezonu odszedł właśnie do Krakowa.

Można śmiało powiedzieć, że Cracovia zagrała bardzo regularnie, bo w kolejnych dwóch tercjach również zdobyła po dwa gole.

Sanoczanie odpowiedzieli jedynie honorowym trafieniem Valtoli po koniec drugiej tercji.

Comarch Cracovia - Marma Ciarko STS Sanok 6:1

Tercje: 2:0, 2:1, 2:0.

Bramki: 1:0 Račuk 9 (asysty: Wronka, Kapica), 2:0 Sawicki 11-w przewadze ( Račuk, Rác), 3:0 Račuk 31 (Němec), 4:0 Brynkus 35 (Arrak), 4:1 Valtola 36 (Ahoniemi, Heikkinen), 5:1 Sawicki 43-w przewadze (Rác, Račuk), 6:1 Ježek 52 (Kapica, Wronka).

STS: Salama - Karlsson, Valtola; Lorraine, Tamminen, Heikkinen - Łysenko, Biłas; Ahoniemi, J. Mäkelä, E. Lorraine - Höglund, Tołstuszko; Miccoli, Mocarski, Harila - Rąpała, Florczak; Ginda, Dobosz. Trener: Miika Elomo.

Kary: 6-6. Strzały: 36-27. Widzów: 437.