Polska Hokej Liga. Katowiczanie nie dali szans Ciarko STS Sanok

Tomasz Sowa
Drugi mecz i druga porażka Ciarko STS Sanok. Tym razem Arenę Sanok zdobyli hokeiści GKS-u Katowice.

Hokeiści z Sanoka ponownie źle zaczęli mecz (tak samo było w piątkowym meczu z GKS-em Tychy). Już w 1. minucie meczu Spěšnego pokonał Fraszko. Jednak tym razem gospodarze szybko się pozbierali i w 9. minucie wyrównującego gola zdobył Jakub Bukowski. Pierwsza tercja zakończyła wynikiem remisowym.

Potem jednak na lodzie istnieli już tylko zawodnicy z Katowic. Na prowadzenie wyprowadził ich w 30. minucie Michalski, a kolejne gole zdobywali Hudson (dwukrotnie), Krężołek, a wynik zamknął ten, który rozpoczął czyli Bartosz Fraszko.

Ciarko STS Sanok - GKS Katowice 1:6

Tercje: 1:1, 0:2, 0:3.

Bramki: 0:1 Fraszko 1 (asysty: Pasiut, Wronka), 1:1 Bukowski 9 (Henttonen, Hämäläinen), 1:2 Michalski 30 (Kruczek), 1:3 Hudson 35 (Eriksson), 1:4 Hudson 54-w przewadze (Pasiut), 1:5 Krężołek 57 (Eriksson), 1:6 Fraszko 58 (Wronka, Pasiut).

Ciarko: Spěšný - Olearczyk, Jekunen; Henttonen, Hämäläinen, Bukowski - Marva, Pavúk; Witan, Tamminen, Hiltunen - Biłas, Piippo; Sawicki, Mocarski, Strzyżowski - Florczak, Rąpała; Biały, Wilusz, Filipek. Trener Marek Ziętara.

Kary: 8-4. Strzały: 23-27.

Widzów: ok. 2000.