Polska Hokej Liga. Wysoka porażka Marmy Ciarko STS Sanok z Comarch Cracovią

Konrad Karaś
Dla sanoczan była to piąta (!) porażka z rzędu. Ostatni mecz wygrali ponad 2 tygodnie temu (4:1 z Katowicami) Andrzej Banaś/Polska Press
„Pasy” grały u siebie, były w tym meczu wyraźnym faworytem i na koniec idealnie wywiązały się z zadania.

Z początku lepiej na krakowskiej tafli spisywali się sanoczanie, ale brakowało im wykończenia. Potem, gdy doszło już do konkretów – przemawiali tylko gospodarze. Najpierw Arrak strzelił precyzyjnie z bulika, a następnie Kinnunen świetnie uderzył z linii niebieskiej.

Początek drugiej tercji to nadal dominacja „Pasów” - Racuk objechał bramkę i wyłożył do Csamango, a po chwili Wronka trafił w „okienko”. W ostatniej odsłonie STS stracił jeszcze dwie bramki - najpierw w zamieszaniu Salamę skarcił Polak, a 3 minuty później nie do obrony uderzył Kasperlik.

Następny mecz podopieczni Miiki Elomo zagrają w piątek (14.10) o godz. 18 z KH Energą Toruń.

Comarch Cracovia - Marma Ciarko STS Sanok 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)

Bramki: 1:0 Arrak - Husák, Gula (13:59), 2:0 Kinnunen - Sawicki, Rác (17:30, 5/4), 3:0 Csamangó - Račuk, Brynkus (23:01), 4:0 Wronka - Němec (25:35, 5/4), 5:0 Polák (49:27), 6:0 Kasperlík - Rác, Sawicki (52:45).

Minuty karne: 4-8. Strzały: 30-23.
Sędziowali: Długi, Niżnik (główni). Widzów: 350.

Cracovia: Zabolotny - Ježek, Kinnunen; Kasperlík, Rác, Sawicki - Husák (2), Němec; Wronka, Polák, Kapica (2) - Šaur, Gula; Brynkus, Račuk, Csamangó - Michalski, Arrak, Dziurdzia.
Trener: Rudolf Roháček

STS (2): Salama - Karlsson, Valtola; Heikkinen (2), Tamminen, Dobosz - Biłas, Łysenko (2); Filipek, Lahtinen, Pawlenko - Florczak, Höglund; Harila, Mäkelä (2), Mocarski - Rąpała oraz Ginda, Sienkiewicz. Trener Miika Elomo.

POZOSTAŁE WYNIKI:
Unia Oświęcim - GKS Katowice 6:2 (0:1, 3:1, 3:0), GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 2:0 (1:0, 1:0, 0:0), Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie 0:1 (0:0, 0:1, 0:0).