Polska Liga Koszykówki. Miasto Szkła Krosno przegrało z Rosą Radom 85:103 [WIDEO]

luks
Tomasz Jefimow
Rosa Radom po czterech kolejnych porażek przyjechała do Krosna i wygrała z Miastem Szkła 103:85.

W pierwszej kwarcie mecz toczył się z lekką przewagą punktową gospodarzy. Krośnianie maksymalnie prowadzili różnicą ośmiu punktów (19:11). Rosa miała problemy, aby złapać odpowiedni rytm gry. Z każdą minutą wyglądało to coraz lepiej. W dziewiątej minucie po trafieniu Ryana Harrowa, radomska drużyna pierwszy raz wyszła na prowadzenie (19:20).

Pierwsze minuty drugiej kwarty były wyrównany, do momentu gdy trafił z dystansu Kevin Punter i Rosa prowadziła już 47:40. Gospodarze potrafili odrobić straty i na przerwę "Smoki" z Radomia wychodziły prowadząc różnicą trzech punktów.

Rosa miała słabsze fragmenty na początku drugiej połowy, W 24 minucie znowu odskoczyła na dziewięć punktów. Gospodarze potrafili doskoczyć do wyniku 62:65, ale ważne punkty zdobyli Patrik Auda, a za chwilę z dystansu Michał Sokołowski. To mocno podcięło skrzydła drużynie miejscowych.

Pod koniec trzeciej kwarty zawodnik z Krosna popełnił faul techniczny, po którym, Rosa miała trzy rzuty wolne. Wszystkie wykorzystał Michał Sokołowski i drużyna z Radomia uciekła na 12 punktów (66:78)

W ostatniej części gry, Rosa mądrze oszczędzała czas. Starała się kontrolować wynik i przewagę w granicach 9-12 punktów, aby krośnianie nie wrócili do meczu. Pięć minut przed końcem przewaga urosła do 16 oczek i można było po cichu dopisywać Rosie dwa punkty do tabeli. W końcówce nasi koszykarze nie odpuszczali, dążyli do tego, aby przekroczyć barierę 100 punktów i zakończyli ten mecz w dobrym stylu. Rosa miała skuteczność z gry, ponad 53 proc, co dobrze świadczy o grze zespołu.

MVP meczu został Kevin Punter.

Krośnianie zajmują w tabeli 14. miejsce z dorobkiem 3 zwycięstw i 7 porażek.

Miasto Szkła Krosno - Rosa Radom 85:103 (24:23, 24:28, 20:29, 17:23)

Miasto Szkła: Pinkston 22 (2x3), Alexis 16, Oczkowicz 8 (2x3(, Gaddefors 8 (2x3), Jakóbczyk 7 (1x3), Mustapić 7 (1x3), Lejasmeiers 7 (1x3), Sroka 6 (2x3), Grochowski 2, Pogoda 0.

Rosa: Punter 27 (5x3), Sokołowski 19 (2x3), Auda 15, Piechowicz 11 (3x3), Zajcew 10 (2x3), Szymkiewicz 7 (1x3), Harrow 7, Bojanowski 3 (1x3), Zegzuła 2, Szymański 2.

źródło: echodnia.eu