Polska Liga Koszykówki na Wózkach: OrtoRes Start Rzeszów ograł Konstancin

Wózkarze OrtoRes Startu Rzesżów rozpoczęli nowy sezon od wygranej. Widoczny na zdjęciu Jan Cyrul zdobył dla naszej ekiy aż 30 punktów. Fot. Krzysztof Kapica
W pierwszym meczu nowego sezonu koszykarze OrtoRes Startu Rzeszów po zaciętym spotkaniu ograli SKS Konstancin.

OrtorRes Start Rzeszów - SKS Konstancin 72:64 (20:16, 23;17, 11:14, 18:17).

Nasz zespół prowadził po 20 minutach 10 punktami, ale nie miał łatwej drogi do zwycięstwa. 3 minuty przed końcem IV kwarty goście przegrywali tylko 62:64, za chwilę 64:66. Wtedy do akcji wkroczył Jan Cyrul i Marcin Wróbel, których trafienia złamały opór SKS-u. W rzeszowskiej drużynie debiutowali Wróbel i Dominik Mosler (ostatnio IKS Chorzów).

- Bez nich byłoby ciężko o zwycięstwo, bo z różnych powodów brakło nam Sławka Gorzkowicza i Wieśka Mytycha - mówi Cyrul. - W sumie po raz pierwszy zagraliśmy takim składem i sam jestem zdziwiony, że poszło w sumie nieźle.

Dzisiaj o godzinie 10. w małej sali Podpromia rozpoczął się drugi mecz obu ekip.