Półtora miliona samochodów przejechało już nowym rzeszowskim mostem

#Bartosz GubernatZaktualizowano 
Krzysztof Łokaj
Od października nowym mostem im. Tadeusza Mazowieckiego przejechało już prawie 1,5 miliona samochodów.

- Natężenie ruchu waha się, ale są takie dni, kiedy przejeżdża tędy nawet 20 tysięcy samochodów. Ich liczbę jesteśmy w stanie podać co do jednego, ponieważ przy rondzie zamontowane są pętle indukcyjne pozwalające zebrać dokładne dane dla dowolnego okresu czasu – mówi Piotr Magdoń, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Nowy most został otwarty w październiku ubiegłego roku. Jako domknięcie północnej obwodnicy miasta jego budowę poparli radni wszystkich opcji. Ze względu na wysoki koszt inwestycji, sięgający 184 mln zł w mieście nie brakował jednak krytycznych głosów. Część z nich ustała, kiedy Rzeszów zdobył ponad 90 procent dofinansowania na tę inwestycję. Zdaniem dyrektora Magdonia dane o natężeniu ruchu ostatecznie ucinają krytyczne głosy dotyczące budowy.

- Wiele z tych samochodów korzystało do tej pory z pozostałych mostów w mieście. Teraz nie musza już wjeżdżać do centrum, co także widzimy analizując natężenie ruchu w innych rejonach Rzeszowa. A kiedy trasa od mostu zostanie przedłużona, będzie jeszcze lepiej – mówi dyrektor Magdoń.

Do 2020 roku miasto zamierza wybudować drogę od ronda przy moście do ul. Warszawskiej. Koszt inwestycji szacuje się na około 40-50 mln zł. - Zbudujemy tu ok. 1,5 km dwupasmowej drogi. Na całej długości będą dwa pasy ruchu w obu kierunkach. Powstaną tu także ścieżki rowerowe - wyjaśnia dyrektor Magdoń.

Ostatnim etapem budowy trasy będzie łącznik ul. Warszawskiej z Krakowską. Ta cześć inwestycji zakłada m.in. budowę wiaduktu nad krajową „dziewiątką” i linią kolejową Rzeszów-Ocice. Władze Rzeszowa liczą, że te inwestycje także uda się dofinansować pieniędzmi z Unii Europejskiej.

Wideo

polecane: Flesz: Koniec gorszego jedzenia - żywność w Polsce, jak na zachodzie.

Materiał oryginalny: Półtora miliona samochodów przejechało już nowym rzeszowskim mostem - Nowiny

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 30

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
R
Robertos
W dniu 16.03.2016 o 07:17, Gość napisał:

Panie Magdon I"szanowny"prezydencie obciazenie 9200 aut na dobe to srednia dla wiejskiej drogi.gratuluje wspanialego samopoczucia i samouwielbienia

W takim razie która wiejska droga może się pochwalić takim przepływem aut, podaj 3 konkretne ?/ Nie każ długo czekać. 

zgłoś
O
Oskarek
W dniu 15.03.2016 o 14:39, Adam napisał:

Wisłok ma w tym miejscu 20-30 metrów a most zbudowali na prawie 450 metrów i to nad oczyszczalnią ścieków za 175 mln zł,most był potrzebny tylko dlaczego taki drogi i czy musiał być w tym miejscu.Ale jest wytłumaczenie jeśłi jest prowizja od inwestycji a wynosi podobno 5% to droższa inwestycja prowizji jest więcej.Proste wytłumaczenie tylko trzeba tą tezę udowodnić, a do tego potrzebni są fachowcy z firmy ABC.Podobno w przyrodzie nic nie ginie wiec jesli jest prowizja to gdzie u kogoś ona jest ulokowana,może wyc np za granica w Szwajcarii lub USA.

Most drogi ale nie dla mieszkańców Rzeszowa którzy wydali na niego jedynie 18 mln zł. Most jest taką wizytówką miasta. 

zgłoś
J
Jacor
W dniu 15.03.2016 o 11:59, rzeszów miasto imitacji napisał:

tego badziewia jest więcej.Wystarczy dodac grający wodotrysk pod oknami budynków mieszkalnych doprowadzający mieszkancow do oczopląsu

A grająca fontanna działa przez 24 h /dobe ?? Ty masz tak popie... w głowie że tego wyleczyć się nie da. Eutanazja ci się należy z urzędu. 

zgłoś
K
Kamil
W dniu 15.03.2016 o 11:05, AZet napisał:

To wyłącznie zasługa cwaniaków od świateł ulicznych (zapewne zainspirowanych przez magistrat), którzy tak poustawiali światła, aby kierowcy chcący skręcić z ul. Rzecha w Ciepłowniczą woleli pojechać na wprost, na most, mimo, że dokładają kilometrów. A tam pętle indukcyjne już ich policzą i wyjdzie 1,5 mln.! Przy obecnym układzie zielone światło na tym skrzyżowaniu  trwa  dość krótko i wielu kierowców  musi czekać na kolejny cykl, bo nie zdążą przejechać. Natomiast droga przez most ma prawie ciągle zielone. Nieraz na całej długości ul. Rzecha do opisywanych świateł nie ma ani jednego samochodu, a i tak świeci zielone. To samo od strony mostu. A nuż ktoś się skusi, aby  przez niego przejechać.  Bo przecież trzeba udowodnić że most był tu potrzebny i warto było na niego wydać te kosmiczne kwoty!!!

Idąc twoim tokiem myślenia jeżeli ktoś nie będzie miał interesu pojechać przez most a będzie miał zielone światło to nim pojedzie hahaha Ruch się dopiero zwiększy gdy zostanie wybudowana droga z lubelskiej na warszawską. 

To przeprowadź swoje badania skoro trolu twierdzisz że jest inaczej niż ratusz podaje. 

zgłoś
W
Wojciech
W dniu 15.03.2016 o 09:30, Jaromi napisał:

To nie tylko most północny przepłacony ale ślepa droga do targowiska którego nie ma za kilka milionów,okrągła kładka, dla chyba reklamy świętości naszego ,,słoneczka narodu,,strefa ekonomiczna bez inwestorów bo brak dróg dojazdowych  z wyjątkiem jednej od strony Krakowskiej.Nie mówiąc o wydaniu ponad 7 mln zł na wagi które nie informują i nie wiadomo czy ważą.Warto dodać o systemie za 425 mln zł transportowym dla miasta który nic nie usprawnił bo zlikwidował zielona linię a tablice za miliony informują ile jest do centrum miasta.Inna inwestycja również bezsensowana jest zadaszenie fotogalwaniczne z systemem do ładowania samochodów elektrycznych zamontowane za unijne środki przy WSPIA.Inwestycja może rozwojowa ale w centrum miasta a nie na parkingu dla studentów których nie stać chyba na samochód elektryczny a do tego zamykany na noc.Dobrze jest wydawać na inwestycje bo z każdej może jest prowizja ale czy te inwestycje były uzasadnione ekonomicznie.Czy nie było innych ważniejszych społecznych potrzebnie inwestycji chocby np Aquapark którego domagali sie mieszkancy.Ale w zamian za to dostali kapielisko-zwirowisko z bakteriami coli bo podkarpacka wie lepiej co jest mieszkańcom potrzebne.

Studenci skoro tacy bogaci to taksówkami niech jeżdżą a nie samochodami. Droga do targowiska była od początku z myślą o tym budowana dopiero potem o jej przedłużeniu przy otrzymaniu funduszy będzie mowa. Jeżeli posiadasz taka gotówkę na dokończenie drugiego etapu to za sponsoruj jak taki cwaniak. 

Co ty pieprzysz o tym aquaparku wody w domu nie masz, idź nad staw z łabędziami popływaj. 

zgłoś
T
Tępiciel oszołomów
W dniu 15.03.2016 o 09:03, Korek napisał:

W Polsce mamy zarejestrowanych około 20 mln samochodów. Myślę, że każdy przez to cudo przejechał.... Most nad bajorkiem, to ewewnement na skalę kraju.Pętle indukcyjne liczą pewnie przebiegające zające czy sarny stąd re 1,5 mlnWczoraj w godzinie szczytu na moście pojawiały się pojedyncze pojazdy, nie traktujcie więc mieszkańców jak deb***i, którzy wszystko łykną....

Za to ciebie traktują jak deb***a i to do kwadratu , Przeprawa biegnie nad rzeką i zbiornikiem technicznym elektrociepłowni, łącząc ulice Rzecha i Lubelską - to jest bajoro , takie leci ci w kranie. 

Przez most przebiegają sarny ?? Może pochwal się zdjęciami !!! Bo jak nie masz to zamilcz .

zgłoś
G
Gość
W dniu 15.03.2016 o 07:45, Michał napisał:

Kiedy zmian nazwy tego motu bo na most Mazowieckiego nikt nie chce wjezdzać bo ma odruchy wymiotne,do tego ten smród z oczyszczalni ścieków.A tak ma poważnie, to most  północny został wybudowany nie dla mieszkańców ale po to aby ciężarówki mogły dowozić śmieci do spalarni rusztowej ,nowej inwestycji w mieście imitacji.Bo bez dokończenia obwodnicy północnej ten most jest atrapą i dumą na wyrost za publiczne pieniądze.Za koszty tego mostu mogła powstać cała obwodnica północna od Lubelskiej do Krakowskiej z wiaduktem nad liniami kolejowymi.Bez tej obwodnicy północna cześc Przybyszówki jest bezużyteczna i od lat porasta wysoką trawą.Może to Ratusza ktoś podrzuci zdjęcia nieużytków.

Ośle most jest częścią obwodnicy pieniądze na jego budowę zostały dofinansowane , nie można pisać że w zamian za to mogło by się wybudować co innego bo nikt takich pieniędzy z zewnątrz by nie dał. !!! To nie jest tak że na most od razu kasa została dana, na początku ministerstwo dało dla miasta 50mln , później jak zobaczyli że jest to realne i wygląda znakomicie przeznaczali kolejne pule.

A skąd pewność skąd te ciężarówki miały by jechać akurat przez tamtą cześć miasta ? 

Most jest dużym udogodnieniem choćby nawet dla tych co jadą do Rzeszowa z łańcuta lub mieszkańców pobitna i okolic. To jest dobry skrót i odwrotnie mieszkańcy lubelskiej 

zgłoś
K
Kohran
W dniu 15.03.2016 o 07:42, Asia napisał:

Dwie sztandarowe inwestycje Rzeszowa. Ogromniasty most nad oczyszczalną oraz rondo dla pieszych nad ulicą. Pogratulować głupoty. A zapomniałam jeszcze o okrągłym centrum kongresowym w szczerym polu. Kolejna bezsensowna inwestycja.

A u ciebie jakie inwestycje w ukraińskim przemyślu są robione ??Tak to wiatr zawraca i psy szczekają dupami. 

zgłoś
R
Robert
W dniu 15.03.2016 o 07:23, Tomek napisał:

Chyba ktoś jedno zero dopisał. To wychodzi 10 tys. aut dziennie (w przybliżeniu). Każdy kto choć raz jechał tą trasą wie, że takiego ścisku na tym moście nie ma. 

A to dziwne bo ja co innego widzę jak jadę do pracy na druga zmianę. 

Jest wyraźnie napisane że pętle indukcyjne wyczytują ilość aut przejeżdżających przez most to matoł będzie pisał swoje. Nie masz nic mądrego do napisania to nie pisz i nie błaznuj. 

zgłoś
G
Gość

Panie Magdon I"szanowny"prezydencie obciazenie 9200 aut na dobe to srednia dla wiejskiej drogi.gratuluje wspanialego samopoczucia i samouwielbienia

zgłoś
W
W-Z

W ciągu minuty średnio przez most z obu stron wjeżdżało po 6 pojazdów (po 3 z każdej strony). I to, Panie Magdoń, ma powalić czytelnika?  Most niczym Golden Gate, a ruch jak na kładce zwanej tęczowym mostem. Panie Dyrektorze, to najczystsza  i klasyczna manipulacja medialna!!!

zgłoś
A
Adam

Wisłok ma w tym miejscu 20-30 metrów a most zbudowali na prawie 450 metrów i to nad oczyszczalnią ścieków za 175 mln zł,most był potrzebny tylko dlaczego taki drogi i czy musiał być w tym miejscu.Ale jest wytłumaczenie jeśłi jest prowizja od inwestycji a wynosi podobno 5% to droższa inwestycja prowizji jest więcej.Proste wytłumaczenie tylko trzeba tą tezę udowodnić, a do tego potrzebni są fachowcy z firmy ABC.Podobno w przyrodzie nic nie ginie wiec jesli jest prowizja to gdzie u kogoś ona jest ulokowana,może wyc np za granica w Szwajcarii lub USA.

zgłoś
i
irek

Ten artykuł chyba służy wybieleniu wpadki Pana Magdonia z budżetem obywatelskim?

zgłoś
r
rzeszów miasto imitacji
W dniu 15.03.2016 o 07:42, Asia napisał:

Dwie sztandarowe inwestycje Rzeszowa. Ogromniasty most nad oczyszczalną oraz rondo dla pieszych nad ulicą. Pogratulować głupoty. A zapomniałam jeszcze o okrągłym centrum kongresowym w szczerym polu. Kolejna bezsensowna inwestycja.

tego badziewia jest więcej.Wystarczy dodac grający wodotrysk pod oknami budynków mieszkalnych doprowadzający mieszkancow do oczopląsu

zgłoś
S
Stary Baca

Most niczego, ale patron pożal się Boże. I tak wśród mieszkańców obiegowo nazywany jest Północnym lub Staromiejskim.

zgłoś
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3