MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ponad milion razy internauci podglądali przejścia graniczne w Korczowej i Medyce

Norbert Ziętal
Zrzut ekranu monitora. Widok na kolejkę przed przejściem w Medyce, środa o godz. 11.55.
Zrzut ekranu monitora. Widok na kolejkę przed przejściem w Medyce, środa o godz. 11.55. Norbert Ziętal
Sprawdził się pomysł, aby obrazy z kamer umieszczonych na polsko - ukraińskich przejściach granicznych były na bieżąco pokazywane w Internecie. W niespełna rok witryny te były odwiedzane prawie 1,4 mln razy.

Od marca ub.r. każdy internauta może obejrzeć w sieci, co się dzieje w okolicach polsko-ukraińskich przejść granicznych w Medyce i Korczowej.

Z każdego są dwa widoki. W kierunku wyjazdowym z Polski i na wjeździe do naszego kraju. Można dowiedzieć się, co aktualnie dzieje się na przejściu, a zwłaszcza, jak długie są kolejki do odprawy.

- Służba Celna, we współpracy z wojewodą podkarpackim, przygotowała to rozwiązania, aby ułatwić podróżnym sprawne przekraczanie granicy - mówi Edyta Chabowska, rzecznik Izby Celnej w Przemyślu.

Wczoraj licznik odwiedzin wskazywał na 1 340 tys. Każdego dnia jest to średnio prawie 4 tys. odsłon.

Pamiątka po Euro 2012

Do obrazu z kamer można dotrzeć poprzez stronę internetową przemyskiej Izby Celnej - www.przemysl.ic.gov.pl. Trzeba wejść w zakładkę "Na granicy" i dalej na "Kamery internetowe". Można również skorzystać z witryny www.granica.gov.pl. Tutaj są również informacje o czasie oczekiwania na przejściach z Ukrainą, Białorusią i Rosją.

Nadal funkcjonuje i jest rozwijany wirtualny przewodnik po przejściu granicznym w Medyce. Został uruchomiony w maju ub. roku, tuż przed mistrzostwami Euro 2012.

- To innowacyjne rozwiązanie, nie tylko w skali całego kraju, ale na całej granicy Unii Europejskiej. Kibicom wówczas przekraczającym granicę miało zapewnić interaktywną pomoc w przygotowaniu się do odpraw paszportowo - celnych - wyjaśnia Chabowska.

Wówczas odprawy odbywały się w uproszczony sposób, po polskiej stronie przejścia. Ukraińskie służby pracowały w Polsce. Teraz przewodnik uzupełniono o informacje dotyczące odprawy po stronie ukraińskiej. Ponadto dodano tzw. karty usług, czyli informacje, jak przygotować się do konkretnej czynności, np. potwierdzić wywóz towarów, aby później otrzymać zwrot podatku VAT.

Aplikacja jest wykonana w trzech językach aplikacja; polskim, angielskim i ukraińskim. Działa na komputerach oraz urządzeniach mobilnych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24