Porażka Developresu na otwarcie turnieju mistrzyń

Pado
Zawisza Sulechów pokonał Developres Rzeszów w inaugurującym turniej o awans do I ligi siatkarek meczu 3:1.

Tego spotkania rzeszowianki nie mogą zaliczyć do udanych. Pierwsze dwa sety były fatalne w ich wykonaniu. Słaba zagrywka, przeciętne przyjęcie i bardzo słaby atak ze skrzydeł sprawił, że to rywalki pewnie wygrywały.

Developres przebudził się w trzecim secie. Wygrana to głównie zasługa pary środkowych Izabeli Cieśnik i Katarzyny Warzochy, które w ataku myliły się bardzo rzadko. Z kolei rywalki nie były już tak skuteczne w ataku, myliła się nawet Marta Wellna, najlepsza zawodniczka w tym meczu.

Sporych emocji dostarczył czwarty set. Początkowo rzeszowianki kontynuowały dobrą grę z poprzedniej partii, ale nie długo to trwało. Rywalki szybko objęły prowadzenie i w trakcie seta powiększały je. Gdy Zawisza prowadziła już 22-17 wydawało się, że jest po meczu. Dobra zagrywka Barbary Adamskiej przywróciła nadzieje. Rzeszowianki odrobiły trzy punkty, ale zaraz potem straciły dwa i pierwszą setową piłkę sulechowianki miały przy 24-21. Gospodynie wyrównały, ale na tym ich szczęście się skończyło.

- Nasza przegrana wynika przede wszystkim ze słabej zagrywki. Nawet gdy nasze dziewczyny nie ryzykowały psuły zagrywki - powiedział po meczu Tomasz Kamuda, trener Developresu.

- Nie możemy się załamywać, w Częstochowie też przegrałyśmy pierwszy mecz, a potem było znacznie lepiej. Wierzę, że powtórzy się tamten scenariusz i teraz już będziemy zwyciężać, a mecz z Częstochową zapewni nam awans, tak jak dwa tygodnie temu - skwitowała Katarzyna Warzocha, jedna z najlepszych zawodniczek Developresu w meczu z Zawiszą.

DEVELOPRES RZESZÓW - ZAWISZA SULECHÓW 1-3 (20:25, 22:25, 25:19, 24-26)

DEVELOPRES: Cieśnik, Olszówka, Adamska, Warzocha, Szeremeta, Filipowicz, Pyrć (libero) oraz Peret (libero II), Grzelak, Wilk.

ZAWISZA: Ciechnowska, Kocemba, Placek, Banecka, Ganszczyk, Wellna, Rzepnikowska (libero) oraz Kucharska, Wodrowska. Witkowska.

Za chwile początek meczu Karpaty Krosno - SPS Politechnika Częstochowa.