Porażka Siarki Tarnobrzeg w Pruszkowie. Ta przegrana może przekreślić awans do play-off

Grzegorz Lipiec
Jakub Stanios (z piłką) i Siarka Tarnobrzeg mają kłopoty, bo w Pruszkowie nasza drużyna przegrała czwarty raz z rzędu. Grzegorz Lipiec
W meczu 20. kolejki koszykarskiej pierwszej ligi tarnobrzeska Siarka przegrała 75:84 z Elektrobud-Investment ZB Pruszków. Rywale z Mazowsza są lepsi w dwumeczu. Tarnobrzeska drużyna coraz niżej w tabeli.

Elektrobud-Investment ZB Pruszków – Siarka Tarnobrzeg 84:75 (18:19, 27:19, 18:14, 21:23)
Elektrobud-Investment ZB:
Kordalski 15, Madziar 15, Jarmakowicz 14, M. Stopierzyński 12, Paszkiewicz 9, Cechniak 8, Cetnar 7, Ornoch 4, Hałas.
Siarka: Niedźwiedzki 19, Stanios 14, Czyżnielewski 11, Rypiński 10, Długosz 8, Gazarkiewicz 7, Nowicki 6, Pabianek, Pawełek.
Sędziowie: Dariusz Nejman, Marcin Wasilewski, Tomasz Borowiak.

Ostatni raz Siarka Tarnobrzeg cieszyła się z ligowej wygranej 16 grudnia. Już ponad miesiąc ekipa Arkadiusza Papki nie może zgarnąć kompletu punktu. W Pruszkowie porażka jest o tyle bolesna, że rywale odrobili stratę punktową z pierwszego spotkania (85:78 dla Siarki), w tabeli są już uprzywilejowani względem naszej drużyny. Ta porażka może nawet kosztować grę w play-off.

Siarka zagrała w Pruszkowie bez Wiktora Sewioła. Zgodnie z przewidywaniami rywale postawili trudne warunki. W pierwszej kwarcie nasza drużyna po raz pierwszy wyszła na prowadzenie dopiero na 44 sekundy przed końcem tej części gry - za trzy punkty trafił Piotr Niedźwiedzki. To wszystko po gonitwie wyniku, bo rywale od początku świetnie grali w ofensywie. Po pierwszych dziesięciu minutach prowadzili Siarkowcy, ale zaledwie jednym "oczkiem".

O wygranej Elektrobud-Investment ZB przesądziła druga kwarta, którą rywale wygrali 27:19. Ostatni raz Siarkowcy byli na prowadzeniu w 18 minucie, kiedy to skutecznym lay-up zaliczył Filip Czyżnielewski. W trzeciej części spotkania po kontrze Roberta Cetnara i Mikołaja Stopierzyńskiego drużyna z Mazowsza uzyskała nawet przewagę 61:46, ale walczący do końca Siarkowcy potrafili odrobić znaczną część strat. Pruszkowianie wykazali się jednak większym opanowaniem w końcówce i zdołali uzyskać korzystny dla siebie wynik.

W 21. kolejce tarnobrzeżanie spotkają się z jedną z czołowych ekip rozgrywek: R8 Basket AZS Politechnika Kraków. Ten mecz odbędzie się 27 stycznia, w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu. Początek: godzina 17.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Studniówki 2018. Zobacz najpiękniejsze dziewczyny

QUIZ. Czy dostałbyś się do Policji? Oto prawdziwe pytania z testu MultiSelect

QUIZ. Gwara młodzieżowa lat 70. Czy rozpoznasz te słowa? Sprawdź się!

Najlepsza jedenastka jesieni w piłkarskiej ekstraklasie. A w niej dwóch piłkarzy Korony

Piękne piłkarki na pięknych zdjęciach. Wyjątkowa sesja Korony Handball Kielce

QUIZ. Najczęstsze błędy językowe. Mówisz poprawnie?

Mężczyźni noszący to imię są najwierniejsi [LISTA]

Materiał oryginalny: Porażka Siarki Tarnobrzeg w Pruszkowie. Ta przegrana może przekreślić awans do play-off - Echo Dnia Podkarpackie