Porażka w kiepskim stylu. Trefl - Siarka 72:53

gli
Koszykarze Siarki Tarnobrzeg w zaległym meczu Tauron Basket Ligi przegrali środowy mecz z Treflem Sopot 53:72. Passa spotkań bez zwycięstwa nadal trwa

Trefl Sopot - Siarka Tarnobrzeg 72:53 (16:19, 17:17, 16:5, 23:12)

Trefl: Dzierżak 8, Dutkiewicz 2, Kulka 6, Bilinovac 13 (2x3), Majok 16 (11 zb.) - Duren 12, Śmigielski 10, Kolenda 3 (1x3), Motylewski 2, Sikora, Stefnik.

Siarka: Miller 8 (2x3), Bell 18 (2x3), Patoka 7, Robbins 6, Strzelecki 7 (1x3) - Młynarski 6, Zalewski 1, Pandura.

Sędziowie: Dariusz Zapolski, Arnauld Kom Njilo, Adrian Szczotka. Widzów: 450.

Do Sopotu tarnobrzeska drużyna pojechała bez swojego kapitana Daniela Walla, który leczy jeszcze kontuzję barku. Do gry był za to już gotowy rzucający obrońca Jakub Zalewski. W środę na ławce tarnobrzeskiej drużyny nie było już Eugene Harrisa.

Pierwszą kwartę Siarkowcy rozpoczęli od mocnego uderzenia. Po celnym rzucie za trzy punkty Wendella Millera wyszli na prowadzenie, którego nie mieli zamiaru oddać. Lekki kryzys przyszedł w ósmej minucie gry. Podopieczni Zbigniewa Pyszniaka szybko roztrwonili siedmiopunktową przewagę. Po celnych rzutach Grzegorza Kulki oraz Josipa Bilinovaca Trefl wyszedł na prowadzenie. Na szczęście dla tarnobrzeżan wciąż w wysokiej strzeleckiej formie jest Garry Bell i po 10 minutach Siarka wygrywała 19:16.

Początek drugiej kwarty to dalszy ciąg show w wykonaniu Bella, któremu to w ataku pomagał Jakub Patoka. Siarka po 14 minutach meczu wygrywała 27:18 i trener sopocian poprosił o czas. Przerwa ta przyniosła skutek, bo im było bliżej do końca drugiej kwarty, tym Trefl stopniowo zmniejszał przewagę przyjezdnych.

Drugą połowę lepiej zaczęli miejscowi. W obronie szalał center Ater Majok, który blokował rzuty Siarkowców. Po trafieniu Pawła Dzierżaka w 24 minucie sopocianie prowadzili 38:36. Trefl bardzo szybko wyszedł dziewięciopunktowe prowadzenie. Zdenerwowany Zbigniew Pyszniak wziął czas. Tarnobrzeżanie w trzeciej kwarcie rzucili zaledwie pięć punktów!

Ostatnią część spotkania czterema punktami z rzędu otworzył Piotr Śmigielski. Tarnobrzeżanie byli apatyczni, a co najgorsze nie potrafili się wrzucić w kosz. Skuteczność na poziomie 32 procent nie daje praktycznie żadnych szans na wygraną.

Sygnał do ataku dał jeszcze w 45 minucie gry Bell. Amerykanin trafił z trzy punkty i trener Trefla Zoran Martić poprosił o czas. Miejscowi na nic więcej już nie pozwolili tarnobrzeskiej drużynie. W ostatnim fragmencie meczu punktował Tyreek Duren.

Teraz przed koszykarzami Siarki kolejny mecz wyjazdowy. Tym razem ze Śląskiem we Wrocławiu, ostatnią drużyną ekstraklasy.