MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Porodówka w szpitalu w Przemyślu najlepsza na Podkarpaciu i 9. w kraju

OPRAC.:
Łukasz Solski
Łukasz Solski
Wojewódzki Szpital w Przemyślu
Wojewódzki Szpital w Przemyślu zajmuje 1. miejsce na Podkarpaciu i 9. w Polsce w rankingu "Głos matek" Fundacji Rodzić po Ludzku. Klasyfikacja powstała na podstawie ocen pacjentek.

Spis treści

Empatia na każdym etapie leczenia i pobytu w szpitalu

- Jeśli nasza praca jest oceniana tak pozytywnie, to jest to dla nas bez wątpienia powód do zadowolenia. To efekt sukcesywnej pracy, której celem jest wzrost zadowolenia pacjentek. Podstawą dobrej współpracy z nimi jest empatia na każdym etapie leczenia i pobytu u nas, wychodzenie naprzeciw ich oczekiwaniom i wsłuchiwanie się w ich głos - mówi kierownik Oddziału Ginekologiczno-Położniczego z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej prof. dr hab. Grzegorz Raba.

- Do tak pozytywnej oceny naszych starań podchodzimy z dużą dozą pokory. Cieszymy się, ale nie popadamy w samozachwyt i nie poprzestajemy na tym, co już udało się wypracować - dodaje.

"Weszliśmy na szczyt i teraz przed nami wyzwanie, aby nie spocząć na laurach"

Warto zauważyć, że od blisko 2 lat oddział ten ma status oddziału klinicznego, co daje większe możliwości leczenia pacjentek w ramach programów lekowych i badań klinicznych.

- Ranking Fundacji Rodzić po Ludzku tak naprawdę tworzą kobiety, dlatego jest to dla nas szczególne wyróżnienie. Gdyby popatrzeć na historię tego rankingu, widzimy, że cały czas pięliśmy się do góry, uzyskując coraz lepsze oceny. To zasługa bardzo dobrej pracy naszego personelu z klinicznego oddziału ginekologiczno-położniczego oraz oddziału neonatologicznego, który z dużą życzliwością podchodzi do pacjentek. Dziękuję im za to. Weszliśmy na szczyt i teraz przed nami wyzwanie, aby nie spocząć na laurach, ale się na nim utrzymać - podkreśla dr Barbara Stawarz, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu.

Pacjentka porodówki w Przemyślu: Nie zawiodłam się

- Od początku wiedziałam, że będę rodzić w przemyskim szpitalu, gdyż moje koleżanki rodzące wcześniej miały bardzo dobre doświadczenia. Była to pierwsza ciąża, więc strach i stres był. Nie zawiodłam się. Synek nas zaskoczył, gdyż pojawił się na tym świecie 3 tygodnie przed terminem. Od wejścia na Izbę Przyjęć zostaliśmy objęci profesjonalną opieką. To dzięki wsparciu wykwalifikowanych, rzeczowych i bardzo troskliwych pań położnych poród przebiegł bardzo szybko. A tuż po nim zarówno ja, jak i Stefcio zostaliśmy pod opieką lekarzy specjalistów jeszcze przez 2 dni - opowiada pacjentka Joanna Szostak.

- Lekarze i położne przemyskiego oddziału są specjalistami w swej dziedzinie, a przy tym są otwarci na drugiego człowieka i jego potrzeby, dzięki takiej relacji każda młoda mama może być spokojna o zdrowie swoje i dziecka - dodaje kobieta.

Joanna Szostak.
Joanna Szostak. Wojewódzki Szpital w Przemyślu

Pani Ania wita ciepłem i uśmiechem

Tak wspomina swój pobyt na oddziale i narodziny trzeciego syna pani Karolina Taworska:

- Gdy zgłosiłam się do szpitala na oddział ginekologiczno-położniczy, przyjęła mnie cudowna jak podczas każdego porodu pani położna Ania, która już od pierwszego momentu wita ciepłem i uśmiechem. Chwilę później pani położna Iwonka, która przeprowadziła cały mój poród spokojnie i w cudownej atmosferze. Dziękuję, że mogłam czuć się ważna, wysłuchana i spokojna. Dziękuję, że pozwoliła mi pani na poród tak cudowny, że wspominać go będę jako najbliższy sercu. Dziękuję za rozmowy o tym, co się w danym momencie porodu dzieje, o życiu i o wszystkim co chyba w tym dniu pozwoliło mi czuć się bezpiecznie.

- Podczas mojego cudownego dnia pojawiły się również inne anioły. Dziękuję pani położnej Dorotce, która zaglądała do mnie, by wesprzeć i upewnić się że wszystko jest dobrze, pani doktor Oli Tryczyńskiej za uściski i słowa wsparcia! Dziękuję pani doktor Magdalenie Wydrze za piękne prowadzenie ciąży, za uśmiech, wiarę i wsparcie w trudnych momentach. Każdej z Was chcę powiedzieć, że Jesteście cudowne i dzięki Wam tak ważny dzień staje się po prostu cudem! Mój pierwszy poród z Wami był pełen obaw i strachu, na drugi przyszłam już spokojna, na trzeci zaś wiedziałam, że mogę iść jak do domu… Jestem wzruszona gdy wspominam ten dzień - podsumowuje pani Karolina.

Czym jest ranking „Głos matek”?

Ranking „Głos matek” prowadzi Fundacja Rodzić po Ludzku – pozarządowa organizacja pożytku publicznego, od ponad 20 lat działająca na rzecz kobiet w ciąży i matek małych dzieci.

Celem rankingu jest promowanie szpitali, w których kobieta może urodzić „po ludzku” – z poszanowaniem jej godności, prywatności, gdzie w najwyższym stopniu przestrzegane są zapisy Standardu Organizacyjnego Opieki Okołoporodowej oraz Ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta. Celem rankingu jest także dostarczanie szpitalom informacji na temat jakości opieki okołoporodowej świadczonej w ich placówce oraz wskazanie obszarów do poprawy i wprowadzania zmian.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Najlepsze produkty spożywcze dla kobiet 40+

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24