Tomasz Leyko
Magdalena Kobiela często przebijała się przez blok rywalek.
Magdalena Kobiela często przebijała się przez blok rywalek. PRZEMYSŁAW CYNKIER
Pojedynek z Gedanią był ostatnim w tym sezonie siatkarskim meczem w Mielcu.

Spotkanie może na wysokim poziomie nie stało, ale siatkarki zafundowały kibicom aż pięć setów, w których było sporo emocji i walki.

Mielczankom do zajęcia siódmego miejsca wystarczy jedno zwycięstwo w Gdańsku. Mecze na Pomorzu zostaną jednak prawdopodobnie przełożone na 30 i 31 maja.

Stal gra do końca

Już końcówka I seta zapowiadała emocje. Stal przegrywała niemal od samego początku, a gdy Magdalena Kobiela huknęła w blok, przyjezdne miały dwa setbole. Mielczanki jednak koniecznie chciały wygrać i doprowadziły do gry na przewagi. Wybroniły kolejne dwie piłki setowe, a przy pierwszej swojej zakończyły sprawę a konkretnie Ewelina Dazbłaż.

Nieporozumienie

W dwóch następnych setach zdecydowanie dominowały rywalki. W trzecim, co prawda Stal puściła się w pogoń za gdańszczankami. Kto wie czy znów doszłoby do gry na przewagi, gdyby nie fatalne nieporozumienie między Katarzyną Ząbek a Iwoną Waligórą.

Stal chciała za wszelką cenę wygrać na koniec sezonu przed własną publicznością. Do wielkiej formy powraca Magdalena Kobiela i to ona grała "pierwsze skrzypce" w mieleckiej Stali w tym kluczowym secie. Choć pod koniec Gedania doszła Stal na jedno oczko (21:20) to Dorota wilk nie wahała się grać do kapitana zespołu i ten sposób mieliśmy tie-break.

W decydującym secie tylko początek należał do Gedanii (0:3). Sporą przewagę w tie-breaku wypracowała wymagającą zagrywką Ewelina Dążbłaż.

STAL MIELEC - ENERGA GEDANIA GDAŃSK 3:2 (29:27, 19:25, 22:25, 25:21, 15:7)
STAL:
D. Wilk, Kobiela, Dązbłaż, Skorupa, A. Wilk, Waligóra, Ząbek (libero) oraz Wrzesińska, Łukaszewska, Pilipiuk, Turbak, Peret.

GEDANIA: Ślusarz, Reimus, Tomsia, Kuczyńska, Kruk, Sołodkowicz, Siwka (libero) oraz Szczygielska, Gorszyniecka.

SĘDZIOWALI: Andrzej Kuchna (Katowice) i Bogdan Nowak (Bielsko-Biała) WIDZÓW:,/b> 500.
Stan rywalizacji 1:0 dla Stali