Powtórka z Bydgoszczą 3 sierpnia

Marek Bluj
Do ponownej rywalizacji między żużlowcami Rzeszowa i Bydgoszczy dojdzie w piątek 3 sierpnia. Dariusz Danek
Polonia Bydgoszcz i PGE Marma Rzeszów ustaliły nowy termin meczu 12. kolejki żużlowej ekstraligi, który w niedzielę został odwołany z powodu opadów deszczu.

Zespoły postanowiły, że powtórka spotkania odbędzie się w piątek 3 sierpnia. Nowy termin muszą zatwierdzić jeszcze władze ekstraligi i mają na to czas do dzisiejszego południa. Wypada mieć nadzieję, że do 3 sierpnia do pełnej dyspozycji powróci już leczący kontuzję Łukasz Sówka

Spokojni możemy być za to o formę Joonasa Kylmaekorpi. Obcokrajowiec PGE Marmy Rzeszów, wygrał we francuskim Marmande czwarty turniej indywidualnych mistrzostw świata na długim torze. Fin, który broni złotego medalu, wygrał trzecią z dotychczas rozegranych czterech rund o światowy czempionat i prowadzi w klasyfikacji generalnej.

W turnieju głównym Joonas zdobył 15 punktów, później był najlepszy w półfinale oraz finale. W decydującym wyścigu Kylmaekorpi pokonał Czecha Josefa Franca, Niemca Martina Smolinskiego, Brytyjczyka Glena Phillipsa, Holendra Theo Pijpera oraz kolejnego z Brytyjczyków, Andrewa Appletona.

Wyniki:

1. Joonas Kylmaekorpi (Finlandia) - 25 (2,3,5,5,5,5) + 1. miejsce w finale; 2. Josef Franc (Czechy) - 21 (5,1,5,4,2,4) + 2. miejsce w finale;3. Martin Smolinski (Niemcy) - 25 (4,4,4,5,5,3) + 3. miejsce w finale;4. Glen Phillips (Wielka Brytania) - 18 (3,4,3,3,3,2) + 4. miejsce w finale
5. Theo Pijper (Holandia) - 24 (5,5,4,5,4,1) + 5. miejsce w finale; 6. Andrew Appleton (Wielka Brytania) - 20 (5,5,2,4,4,0) + 6. miejsce w finale; 7. Jerome Lespinasse (Francja) - 15 (2,4,4,4,1); 8. Cameron Woodward (Australia) - 13 (4,w,3,3,3); 9. Matthias Kroeger (Niemcy) - 12 (3,2,3,2,2); 10. Jannick de Jong (Holandia) - 11 (2,3,5,0,1); 11. Aki-Pekka Mustonen (Finlandia) - 8 (1,5,0,2,0); 12. Jorg Tebbe (Niemcy) - 6 (1,2,2,1,0); 13. Stephan Katt (Niemcy) - 5 (3,1,1,0); 14. Mathieu Tresarrieu (Francja) - 4 (4,-,-,-); 15. Phillippe Ostyn (Francja) - 4 (u,1,0,3); 16. Richard di Biassi (Francja) - 4 (3,1); 17. Bernd Diener (Niemcy) - 4 (1,0,2,1); 18. Theo di Palma - 3 (u,0,1,2); 19. Jeremy Coste Lescoul (obaj Francja) - 0 (0,0).