Pożegnanie Sokoła

Krzysztof Kapica
Koszykarze Sokoła Łańcut kończą przygodę z rundą play-off. W drugim meczu w Łańcucie przegrali z Rosą Radom 54:69.

Po ośmiu porażkach z rzędu koszykarze z Łańcuta nareszcie mieli okazję cieszyć się z wygranej. Niestety dla nich sezon dobiegł końca. Górą w rywalizacji do trzech zwycięstw była Rosa Radom, która wygrała w niedzielę.

Wszystko szło nieźle, ale tylko do połowy meczu. W III kwarcie radomianie zdecydowanie odskoczyli, bo Sokół miał dwie blisko pięciominutowe serie bez punktów. Rosa przewagę dowiozła do końca, na nic zdała się heroiczna postawa Wilczka.

NETO SOKÓŁ ŁAŃCUT - ROSA RADOM 54:69 (18:15, 11:11, 7:23, 18:20)

Stan rywalizacji 1:3 (awans Rosy do półfinału)

SOKÓŁ: Fortuna 9 (1x3), Bogdanowicz 2, Hałas 6, Klima 6, Wilczek 18 (3x3, 10 zb.) oraz Balawender 4 (1x3), Jeger 0, Chromicz 5 (1x3), Szurlej 4, Buszta 0.

ROSA: Kardaś 21 (2x3), Donigiewicz 12 (2x3), Nikiel 12 (11 zb.), Radke 11 (1x3), Kosiński 3 oraz Zalewski 2, Podkowiński 0, T. Pisarczyk 5, Maj 1, Piros 0, Cetnar 2, Kapturski 0.