Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Prezydent Przemyśla chce poznać oczekiwania mieszkańców i przedsiębiorców tego miasta. Każdy może wziąć udział w ankiecie

Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
Władze Przemyśla pytają w ankiecie mieszkańców i przedsiębiorców o postrzeganie miasta i to, co należy poprawić.
Władze Przemyśla pytają w ankiecie mieszkańców i przedsiębiorców o postrzeganie miasta i to, co należy poprawić. Norbert Ziętal
Każdy mieszkaniec Przemyśla, osoby prywatne i przedsiębiorcy, może wziąć udział w ankiecie dotyczącej rozwoju miasta. Władze miejskie chcą poznać, jak mieszkańcy oceniają funkcjonowanie miasta, jego instytucji oraz jakie są oczekiwania.

- Wasz głos i wasze opinie są niezmiernie ważne w ubieganiu się miasta o pieniądze na usprawnienie pracy samorządu, realizację inwestycji mających na celu poprawienie jakości życia w mieście oraz podniesieniu atrakcyjności inwestycyjnej Przemyśla - do przemyślan zwraca się prezydent Przemyśla Wojciech Bakun.

W ankiecie może wziąć udział każdy mieszkaniec Przemyśla, działający w tym mieście przedsiębiorca, osoba mająca kontakt z różnymi urzędami. W każdej można wziąć udział anonimowo.

W ankiecie dotyczącej satysfakcji klienta z obsługi możemy wypowiedzieć się na temat pracy wykonywanej przez pracowników przemyskich Urzędu Miejskiego, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Powiatowego Urzędu Pracy, Zarządu Dróg Miejskich, Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Biura Rozwoju Miasta, Przemyskiej Biblioteki Publicznej oraz Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki "Zamek". W tej ankiecie można się wypowiedzieć na temat obsługi w danym urzędzie, przygotowania pracowników, sposobu załatwienia sprawy. Można również ocenić stronę internetową Urzędu Miejskiego.

Osobne ankiety przeznaczone są dla osób prowadzących działalność gospodarczą w Przemyślu oraz działających w branży turystycznej. Ankiety dostępne są tutaj.

W jakim celu przeprowadzana jest taka ankieta? Miasto Przemyśl przystąpiło do projektu „Rozwój Lokalny", finansowanego z Funduszy Norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014 - 2021. Jednym z warunków skorzystania z niego jest analiza problemów miasta, którą władze muszą wykonać na podstawie opinii mieszkańców i przedsiębiorców.

- Informacje uzyskane z badania pozwolą poznać plany rozwojowe przedsiębiorców i mieszkańców oraz ocenę czynników warunkujących prowadzenie działalności gospodarczej w naszym mieście, co pozwoli zidentyfikować obszary wymagające współdziałania z samorządem — twierdzą przemyscy urzędnicy.

Już krótka analiza choćby forów internetowych wskazuje, że największym problem mieszkańców Przemyśla jest brak dobrze płatnej pracy. Nie ma inwestorów z zewnątrz. Wyłączając sieci handlowe, to w Przemyślu od ćwierćwiecza nie zainwestowała żadna duża firma. Dopiero niedawno pojawiła się pierwsza jaskółka. Od 1 czerwca ma ruszyć szwalnia Benixa, dużej firmy meblarskiej w Wielkopolski. W perspektywie, jeżeli wszystko będzie się pomyślnie układało, jest otwarcie fabryki mebli, w której pracę mogłoby znaleźć nawet 600 osób.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24