Prezydent Tadeusz Ferenc: W Rzeszowie powinien powstać nowy szpital

Beata Terczyńska
Krzysztof Kapica
Udostępnij:
Otrzymaliśmy stanowisko rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego w sprawie szpitala uniwersyteckiego.

- Trwają w tym temacie rzeczowe, ale trudne rozmowy - mówi prof. Sylwester Czopek, rektor UR. - Niezależnie od informacji trafiających do mediów z różnych źródeł informuję, że uniwersytet nie podjął w tej sprawie żadnej decyzji - wyjaśnia.

Rektor przyznaje, że nie ulega wątpliwości, że powstanie nowoczesnego szpitala uniwersyteckiego byłoby korzystne dla Wydziału Medycznego oraz całej uczelni.

- Nie zmienia to faktu, że Uniwersytet Rzeszowski jest stroną, do której należy ostateczna decyzja co do kształtu, zakresu i terminów realizacji tworzenia szpitala uniwersyteckiego - zwraca uwagę.

Wczoraj, przed ogłoszeniem wyników Rzeszowskiej Diagnozy Społecznej, przygotowanej przez socjologów i studentów socjologii UR, prezydent Tadeusz Ferenc odniósł się do sprawy szpitala uniwersyteckiego.

- Zależy mi na tym, by powstał nowy szpital kliniczny, na wysokim poziomie, nowoczesny i by był finansowany z budżetu państwa - mówił. - Są próby, żeby przekazać uniwersytetowi szpital przy ul. Szopena. Moje stanowisko jest takie: nie przejmować starego szpitala, ale bezwzględnie budować nowy.

Przypomnijmy. Podczas ostatniej sesji radni województwa zgodzili się na przekazanie Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie Uniwersytetowi Rzeszowskiemu. Na początku tygodnia dostaliśmy informacje z Urzędu Marszałkowskiego, iż trwają procedury związane z uruchomieniem szpitala uniwersyteckiego. Województwo chce nieodpłatnie przekazać uniwersytetowi wszystkie nieruchomości zabudowane i niezabudowane będące w bezpłatnym użytkowaniu szpitala oraz stanowiące jego własność.


Zobacz też: Szpital miejski w Rzeszowie ma ultranowoczesny sprzęt do badań oczu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rośnie poczucie zagrożenia cyberprzestępczością

Wideo

Komentarze 10

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

k
konrad
W dniu 07.12.2017 o 04:00, stary napisał:

Taka droga została wyznaczona już w planie ogólnym zagospodarowania Rzeszowa z 1990roku (stracił ważność) i Studium Rozwoju z 2000 r. (jeszcze obowiązuje). To przedłużenie (2+2) al. Krzyżanowskiego za salon forda i dalej oo przecięciu po łuku ul. Powst.Wielkopolskich/Św.Rocha równolegle do Słocińskiej za cmentarzem i znowu łuk przecinający Słocińską i Olbrachta od zachodu mijający Auchuan i do ronda ze Lwowską.Dalszy ciąg na północ z odnogą na zachód od rejonu nad (płn) cm.Wilkowyja do ul. Solidarności, ale zasadnicza częsć do łącznika autostradowego na Załężu, z nowym rondem za rondem Kuronia i dalej za elektrociepłownią na północ nowym zwykłym mostem na Wisloku po obecnej granicy z gm. Trzebownisko, nad torów na Głogów i nad Warszawską wzdłuż torów i strefy Dworzysko do przedłużenia ul. Krakowskiej do węzła na DK 94 około 700m na zachód od obecnego węzła DK94/S19. Z ostateczną przyszłą granicą Rzeszowa ze Świlczą w tym rejonie (oświetlenie, remonty, czytelne utrzymanie, w tym zimowe i remonty ulic w kompetencji MZD i PZD).Zacząłbym od odcinka Krzyżanowskiego - św.Rocha. To bardzo ważne drogi dla odciążenia ruchu na rondzie Pobitno i w rozbudowujących się osiedlach w rejonie Pobitna, Załęża, Słociny i Wilkowy, ale też Staromieścia i Dworzyska.

Zabetonujcie wszystko. Zalejcie wszystko asfaltem, upiększcie na koniec kostka brukową a potem byle deszcz spowoduje podtopienia.

s
stary
W dniu 06.12.2017 o 13:26, Gość napisał:

Słocina potrzebuje dobrej drogi,która ułatwi mieszkańcom wjazd i wyjazd z miejsc zamieszkania. Jej przebieg powinien zostać wytyczony za cmentarzem i zmierzać w kierunku głównej E-4.Zanim w mieście powstanie nowy szpital,trzeba wpierw dokładnie zbadać realizację budowy./CBŚP i ABW/ i finansowania Rzeszowskiego Centrum Chirurgii Naczyniowej przy ul .Jałowego. Z tego co pamiętam,miał to być oddział szpitala miejskiego a powstała prywatna placówka.


Taka droga została wyznaczona już w planie ogólnym zagospodarowania Rzeszowa z 1990roku (stracił ważność) i Studium Rozwoju z 2000 r. (jeszcze obowiązuje). To przedłużenie (2+2) al. Krzyżanowskiego za salon forda i dalej oo przecięciu po łuku ul. Powst.Wielkopolskich/Św.Rocha równolegle do Słocińskiej za cmentarzem i znowu łuk przecinający Słocińską i Olbrachta od zachodu mijający Auchuan i do ronda ze Lwowską.
Dalszy ciąg na północ z odnogą na zachód od rejonu nad (płn) cm.Wilkowyja do ul. Solidarności, ale zasadnicza częsć do łącznika autostradowego na Załężu, z nowym rondem za rondem Kuronia i dalej za elektrociepłownią na północ nowym zwykłym mostem na Wisloku po obecnej granicy z gm. Trzebownisko, nad torów na Głogów i nad Warszawską wzdłuż torów i strefy Dworzysko do przedłużenia ul. Krakowskiej do węzła na DK 94 około 700m na zachód od obecnego węzła DK94/S19. Z ostateczną przyszłą granicą Rzeszowa ze Świlczą w tym rejonie (oświetlenie, remonty, czytelne utrzymanie, w tym zimowe i remonty ulic w kompetencji MZD i PZD).
Zacząłbym od odcinka Krzyżanowskiego - św.Rocha. To bardzo ważne drogi dla odciążenia ruchu na rondzie Pobitno i w rozbudowujących się osiedlach w rejonie Pobitna, Załęża, Słociny i Wilkowy, ale też Staromieścia i Dworzyska.
d
drut

Medycyna się rozwija to i chorych przybywa.

P
Pani bLONDYNKA
W dniu 06.12.2017 o 13:20, gostek napisał:

a gdzie odbywać się mają ćwiczenia i szkolenia z klinicystyki nim powstanie nowa klinika uniwersytecka z prawdziwego zdarzenia ? Coś tu nie trybi P.Ferenc.

Przecież On już ma lata... .

k
konrad
W dniu 06.12.2017 o 13:23, JAŚKO napisał:

ZOBACZYCIE ZA NIEDŁUGO Z KORKA NIE WYJDZIEMY,PRZEZ PAZERNYCH DEWELOPERÓW I UKŁADY Z WŁADZAMI MIASTA.GDZIE W NORMALNYM PAŃSTWIE KTOŚ BUDUJE BLOK MIĘDZYZABUDOWĄ JEDNORODZINNĄ??????TRZEBA BYĆ ID ŻEBY NA TO POZWALAĆ.

Jak dla mnie to możecie się blokersy utopić we własnym gównie. Korki to mały pikuś przy tym. 

G
Gość

Słocina potrzebuje dobrej drogi,która ułatwi mieszkańcom wjazd i wyjazd z miejsc zamieszkania. Jej przebieg powinien zostać wytyczony za cmentarzem i zmierzać w kierunku głównej E-4.

Zanim w mieście powstanie nowy szpital,trzeba wpierw dokładnie zbadać realizację budowy./CBŚP i ABW/ i finansowania Rzeszowskiego Centrum Chirurgii Naczyniowej przy ul .Jałowego. Z tego co pamiętam,miał to być oddział szpitala miejskiego a powstała prywatna placówka.

J
JAŚKO

ZOBACZYCIE ZA NIEDŁUGO Z KORKA NIE WYJDZIEMY,PRZEZ PAZERNYCH DEWELOPERÓW I UKŁADY Z WŁADZAMI MIASTA.

GDZIE W NORMALNYM PAŃSTWIE KTOŚ BUDUJE BLOK MIĘDZY

ZABUDOWĄ JEDNORODZINNĄ??????

TRZEBA BYĆ ID ŻEBY NA TO POZWALAĆ.

g
gostek

a gdzie odbywać się mają ćwiczenia i szkolenia z klinicystyki nim powstanie nowa klinika uniwersytecka z prawdziwego zdarzenia ? Coś tu nie trybi P.Ferenc.

P
Postępowy

No przecież Rzeszów  to miasto innowacji. Innowacja polega na tym  że nie ma drogi, szkoły ani przedszkola. Zacofani ludzie tego nie zrozumieją. Zamiast się okrągłą kładką cieszyć to ciągle czegoś chcą.

Q
QuoVadisRzeszów

Mieszkańcy osiedla Słocina zostali postawieni pod ścianą utraty całego standardu życia przez inwestycje wielotysięcznych wieżowców (szacuje się około 1-2 miejscowości nowych ludzi). BRAK DLA NICH DROGI DOJAZDOWEJ, PARKINGÓW, SZKOŁY, PRZEDSZKOLA - co już wg zapowiedzi developerów będą zabierać mieszkańcom Słociny !!! Proszę o pomoc: zmuszenie developera o budowę drogi przy Młynówce i odłączenie całości od Słociny, aby NIE STANĘŁA CAŁA SŁOCINA ANI OBWODNICA. Dzieci w szkole i przedszkolu na Słocinie już się nie mieszczą i uczą się jak uczą, a jak wozić jak NIE MA SZANS WYJAZDU PO TYCH INWESTYCJACH !!!

 
Przejdź na stronę główną Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie