Produkowane w Mielcu Black Hawki trafią do Wojska Polskiego. Wiemy kiedy to nastąpi [ZDJĘCIA]

Kuba Zegarliński

Wideo

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
Minister obrony Mariusz Błaszczak i prezes PZL Mielec Janusz Zakręcki podpisali w Mielcu umowę na dostawę czterech śmigłowców S-70i Black Hawk dla Wojska Polskiego. W uroczystości uczestniczył również premier RP, Mateusz Morawiecki.

Informacja o tym, że MON kupuje Black Hawki wypłynęła niespodziewanie. Ministerstwo trzymało rozmowy w tej sprawie w ścisłej tajemnicy, po czym nagle poinformowało, że umowa zostanie podpisana w najbliższych dniach.

Ostatecznie umowa została podpisana dziś (25 stycznia) w siedzibie Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu.

- Dzięki takim zakupom wzmacniamy nie tylko nasze bezpieczeństwo, ale i Polski przemysł – powiedział w Mielcu Mateusz Morawiecki.

Umowę na zakup śmigłowców Black Hawk podpisali prezes PZL Mielec Janusz Zakręcki (z lewej) i Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak

Produkowane w Mielcu Black Hawki trafią do Wojska Polskiego....

Premier przypomniał również, że jeszcze niedawno w fabryce PZL redukowano zatrudnienie (wiosną 2015 roku – przyp. kz.) i wyraził zadowolenie, że teraz ten trend zostaje odwrócony.

- Ten zakup jest ważny dla całej Doliny Lotniczej, dla całego Podkarpacia, dla całej Polski, ważny ze względu na to, że bardzo wiele firm, rodzinnych firm, małych i średnich polskich przedsiębiorców ma możliwość dostaw dla zakładów mieleckich tutaj, żeby powstał ten helikopter Black Hawk

– powiedział premier Morawiecki.

W chwili obecnej PZL Mielec zatrudniają ponad 1 700 pracowników. - Każde zamówienie, które pojawia się w PZL Mielec ma znaczenie dla całej Doliny Lotniczej – mówi prezes Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu, Janusz Zakręcki.

Minister Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak, który był sygnotariuszem umowy na zakup Black Hawków, wychwalał możliwości maszyn. – To nowa konstrukcja; to śmigłowiec, który gwarantuje podwyższenie zdolności bojowych naszych żołnierzy. Polscy specjaliści są bardzo dobrzy, zasługują na to, żeby dysponować najnowocześniejszym sprzętem – powiedział.

Komentarze 15

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

69

Mercedes baz abeesu,airbegu, turbodoladowania,z szybami na korbe oraz czujnikow parkowania też potrafi jeździć

G
Gość

To przecież helikopter turystyczny nie wojskowy, to nie wiem na co im taka maszyna

p
proziok

A ile śmigłowców tej klasy zakupiły przez 8 lat rządy PSL PO? Ile okrętów wyprodukowały i ile pieniędzy zainwestowały w MON? Za czasów PO PSL żołnierzy liniowych (szwejów) było około 35 tys a kadry oficerskiej ponad 40 tys.Myśliwych pod bronia ponad 100tys.Tamta ekipa wymyslila ze w razie W bronić nas bedą Niemcy heh.Po 89 roku rozbrajano nas z roku na rok.To co teraz ma miejsce to kropla w morzu potrzeb ale jednak coś sie dzieje.Przedstawiciele tamtej władzy i ich wyznawcy nie mają prawa krytykować bo to co przez 3 lata zrobiły Pisiory to i tak duzo więcej niz to co serwował na Tusku z Siemioniakiem.

A
AAA

Aperitif był pewnie przed podpisaniem umowy , gdyż nazywanie 45 letniej konstrukcji nowoczesną świadczy o pomroczności jasnej 

s
słoń w karafce

4 nowe śmigła Black Hawk dla armii na papierze. I już zrobiło się bezpieczniej  B)

S
Szwejk

4 sztuki ! To nawet na defiladę za mało !!!

P
Pawel

Hahaha 4 sztuki i taka wielka pompa. Propaganda. Cztery sztuki !!!!!!!. Śmiech na sali.

A
Aż 4, nie 40?

Wow, AŻ 4 sztuki kupią. No normalnie szok w około stutysięcznych siłach zbrojnych. Ależ to podniesie nasze zdolności operacyjne.

k
kiełbasa wyborcza

Jak dostawa po wyborach to w to nie wierzę. 

W
Wiesiek

Amerykanie różnymi metodami wykończyli polski przemysł  lotniczy.  a teraz będą nam sprzedawać  black hawki,konstrukcyjnie śmigłowiec z  drugiej połowy XX wieku.mocno przestarzały. Za grubą kasę oczywiście.

A
Adi

Te helikoptery są uboższe niż te co używa armia amerykańska.maja slabszy silnik i sa bez uzbrojenia na ktore duda musi zrobic laski wszystkim w kongresie USA zeby cos kupic za miliardy.

a
aaaa

A te Blek Hołki od Macierewicza to gdzie trafiły?

l
ll
W dniu 25.01.2019 o 14:25, Pilot napisał:

Aż rok będą składać te 4 śmigłowce...?? I co ta liczna załoga robi tam cały czas, bo produkcja generalnie nie powala na nogi...

 

Rok, że pisowscy kolesie zdążyli się chociaż trochę nachapać :) 4 śmigłowce to mało, a chętnych do żłoba dużo i trzeba kombinować  :D

a
adrian

zamiast tych 4 trzeba bylo kupic w tej cenie 16 sokolow. przynajmniej troche "polskie".

P
Pilot

Aż rok będą składać te 4 śmigłowce...?? I co ta liczna załoga robi tam cały czas, bo produkcja generalnie nie powala na nogi...

Dodaj ogłoszenie