Przedszkole Terapeutyczne ZUZIA – miejsce przyjazne dzieciom ze spektrum autyzmu

Materiał promocyjny - Laureat Plebiscytu Edukacyjnego 2021
Udostępnij:
Przedszkola Terapeutyczne ZUZIA dopasowane są do potrzeb wyjątkowych dzieci, które wymagają większej uwagi, bardziej indywidualnej relacji, a także różnego rodzaju zajęć dodatkowych, które mają na celu zapewnienie lepszego startu w przyszłość. Przedszkole dedykowane jest przede wszystkim dzieciom z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Pod opieką wykwalifikowanych specjalistów dzieci zapewnione mają kompleksowe wsparcie z bogatym programem terapeutycznym. To miejsce pełne akceptacji i radości, które w połączeniu z intensywną pracą terapeutyczną daje Dziecku szansę na harmonijny rozwój.

W przedszkolach ZUZIA bardzo dużą rolę odgrywa każde dziecko, indywidualne podejście uwzględnia potrzeby i poziom głębokości zaburzeń autystycznych. Aby warunki były sprzyjające terapii, grupy przedszkolne są bardzo kameralne (do 4 osób).
W przedszkolach realizowana jest podstawa programowa oraz bogaty program terapeutyczny. Kładziemy nacisk na rozwój umiejętności komunikacyjnych oraz rozwój mowy w oparciu o program PECS lub inne metody AAC.

Poza regularnymi zajęciami z pedagogiem, przeprowadzane są również zajęcia z logopedą, fizjoterapeutą i psychologiem. Dzięki typowym zabawom przedszkolnym, tj. zabawy ruchowe, zabawy plastyczne, dzieci przysposabiają wiedzę jak skutecznie komunikować się z rówieśnikami oraz rozwijają kompetencje społeczne.
Inne stosowane formy terapii w ZUZI to: terapia metodą Integracji Sensorycznej, Biofeedback, terapia TOMATIS, terapia ręki, sensoplastyka, muzykoterapia, dogoterapia oraz arteterapia.

Naszym głównym celem jest poprawa stanu dziecka z autyzmem, do takiego stopnia, żeby w przyszłości potrafiło w miarę samodzielnie funkcjonować w środowisku społecznym.
Przedszkola ZUZIA to nowe, profesjonalnie wyposażone placówki z własnym zapleczem terapeutycznym do zajęć rewalidacyjnych i salą do fizjoterapii. Wydzielone są również miejsca do zabawy i odpoczynku. Wnętrza są dostosowane do potrzeb percepcyjnych dzieci z tego typu zaburzeniami. Kolory w środku są stonowane oraz istnieje możliwość dostosowania natężenia oświetlenia.

Zespół terapeutów posiada solidne doświadczenie na płaszczyźnie pracy z dziećmi z zaburzeniami. Każdy ze specjalistów indywidualnie zajmuje się opracowaniem programów zajęć dla dziecka, a postępy podopiecznych są systematycznie monitorowane i konsultowane z rodzicami.

Mamy świadomość, że to Wy – Rodzice, jesteście filarem pracy z Dzieckiem. Dokładamy więc wszelkich starań, aby mieć regularny kontakt z Wami i wspólnie współpracować nad założonymi celami terapeutycznymi!

Chcesz zapewnić swojemu Dziecku najlepsze warunki rozwoju?
Rekrutacja trwa u Nas cały czas <3
Wszystko to jest całkowicie nieodpłatne dla rodziców (projekt dofinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego).
Nasze placówki znajdują się w: Ropczycach, Rzeszowie, Mielcu, Jaśle oraz Strzyżowie.

Sprawdzajcie na bieżąco na naszych social mediach co się u Nas dzieje!
Zainteresowane osoby w celu poznania szczegółów proszone są o kontakt telefoniczny +48 881 777 165 lub mailowy zapisy@przedszkolezuzia.pl

Przedszkole Terapeutyczne ZUZIA – miejsce przyjazne dzieciom ze spektrum autyzmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Nowiny 24