Przemysław Odrobny dał Cracovii drugie życie [RELACJA, OPINIE]

Waldemar Mazgaj, Kraków
Sanoczanie prowadzili 2-1 i byli lepsi, ale popełnili za dużo indywidualnych błędów. Waldemar Mazgaj
1-0, 1-2, 4-2, 4-4, 5-4. Uff! To była prawdziwa huśtawka nastrojów, ale górą są krakowianie, którzy wygrali trzeci mecz półfinału. Sanoczanie w II tercji kontrolowali mecz, gdy nagle błąd w swoim stylu popełnił Przemysław Odrobny.

Początek meczu należał zdecydowanie do Cracovii, która tym razem nie czekała na przeciwnika, tylko rzuciła się do ataków. Zwieńczeniem przewagi był gol Leszka Laszkiewicza, który wjechał w korytarz międzybulikowy i w swoim starym stylu huknął nie do obrony.

Kilka razy sanoczan ratował Odrobny, raz poprzeczka po strzale Partika Valcaka.

Goście próbowali się odgryzać, ale nie mieli tyle szczęścia, co we wtorek, o czym przekonał się szczególnie Krzysztof Zapała. Lepiej spisywał się też Rafał Radziszewski, szczególne brawa otrzymał broniąc uderzeń Martina Bellusa i Pavela Mojzisa.

Odcięli zasilanie
W II tercji Cracovia na lodzie nie istniała, jakby zawodnikom odcięli zasilanie. Przez 19 minut...

Sanoczanie w tym czasie ostrzeliwali bramkę Cracovii, strzelili dwa gole (dobitka Marcina Kolusza i uderzenie z ostrego kąta Dariusza Gruszki), a mogli drugie tyle.

Na minutę przed końcem tej odsłony Odrobny w swoim stylu wyjechał za bramkę, przewrócił się i stracił krążek; Patrik Valcak skierował go do pustej bramki.

Po chwili skiksował Martin Dudas, że aż złamał kij przy uderzeniu. Lot krążka zmienił jednak Josef Fojtik i "guma" wpadła pod poprzeczkę bramki rozkojarzonego "Wiedźmina", który chyba patrzył dokąd leci kij Dudasa. Dwa gole kuriozum dały drugie życie krakowianom!

- Ten mecz przegraliśmy w II tercji, gdy mieliśmy przewagę na lodzie, a zamiast sami strzelić gola na 3-1 praktycznie sami sobie strzeliliśmy gola na 2-2. Musieliśmy gonić wynik, ale później dostaliśmy frajerską bramkę na 5-4 i nie było czasu gonić - mówił Paweł Dronia, obrońca Ciarko PBS.

Wajda stracił dwa zęby

Na początku spotkania Patryk Wajda dostał krążkiem w twarz.

- Mam wybite dwa zęby i rozciętą wargę. Dobrze, że szczęka nie jest ruszona - mówił po powrocie ze szpitala.

W drugiej formacji obronnej zastąpił go Bartłomiej Pociecha.

- Jest nadzieja, że zagra w sobotę - stwierdził prezes Piotr Krysiak.

Pokazali charakter
Gdy na początku III odsłony Fojtik po raz drugi w tym meczu znalazł sposób na Odrobnego. Wydawało się, że jest po meczu.

Jednak najpierw w zamiesaniu krążek przy błędzie "Radzika" skierował do bramki Zapała, a później po kapitalnej akcji Petra Bartosa do pustej braki trafił Josef Vitek.

- Pokazaliśmy charakter, wyrównaliśmy, ale później popełniliśmy wielki błąd, bo takich górnych krążków nie wolno szturchać kijem, trzeba je zjeść - złościł się Marcin Ćwikła.

Sebastian Kowalówka huknął z powietrza nie do obrony.

W końcówce sanoczanie grali w przewadze i już do boksu miał zjeżdżać Odrobny, gdy sędziowie orzekli karę Zapały.

- Dostał niesłuszną karę. Tak jakby sędzia chciał naprawić "Pasom" swój wcześniejszy błąd - dodawał Ćwikła.

- Pracę sędziów wy możecie komentować. Ja dostanę za to tysiąc złotych kary - dodał Rudolf Rohacek, trener Cracovii.

Teraz rywalizacja przenosi się do Sanoka. Mecze nr 4 i 5 w sobotę i niedzielę. Na razie górą jest wicemistrz Polski.

- Jeszcze tu wrócimy - mówił Piotr Krysiak, prezes Ciarko PBS Banku.

ComArch Cracovia - Ciarko PBS Bank Sanok 5-4 (1-0, 2-2, 2-2)

W rywalizacji play-off (do czterech zwycięstw): 2:1

1-0 L. Laszkiewicz - Słaboń (4:29), 1-1 Kolusz - Vozdecky - Mojzis (24:52, 5/4) 1-2 Gruszka - Pociecha - Kotaska (30:19), 2-2 Valcak - S. Kowalówka (39:00), 3-2 Fojtik - Dudas - Dvorak (39:31), 4-2 Fojtik - Valcak - Witowski (42:43), 4-3 Zapała - Mojzis - Kolusz (45:39, 5/4), 4-4 Vitek - Bartos (49:19) 5-4 S. Kowalówka - L. Laszkiewicz - Słaboń (57:18)

CRACOVIA: Radziszewski - Kłys, Besch; Dudas (2), Witowski; A. Kowalówka, Noworyta- L. Laszkiewicz, Słaboń (2), S. Kowalówka; Dvorak, Valcak (2), Fojtik; M. Piotrowski, Rutkowski (2), Chmielewski (2). Trener Rudolf ROHACEK.

CIARKO PBS: Odrobny - Mojzis (2), Dronia; Kotaska, Wajda; Kubat, Rąpała oraz Pociecha- Vozdecky, Zapała (4), Kolusz; Strzyżowski, Bartos, Vitek; Gruszka, Dziubiński (4), Malasiński; Mery, Milan, Bellus. Trener Stefan MIKES.

SĘDZIOWALI Tomasz Radzik (Nowy Sącz) i Zbigniew Wolas (Oświęcim). KARY: 10 - 10 minut. WIDZÓW 1700.

Powiedzieli po meczu

Marcin Ćwikła (II trener Ciarko PBS)
Bardzo emocjonujący mecz dla kibiców i drużyny. Na takie spotkania czeka się cały sezon. Cracovia była o ten jeden gol lepsza. Zachowanie Odrobnego? Przemyślimy to na spokojnie, nie chcę komentować.

Rudolf Rohacek (trener Cracovii)
Do stanu 4-2 byliśmy zdecydowanie lepsi. Potem Sanok pokazał moc, my graliśmy nieskutecznie. Wiedzieliśmy, że przyjdą okazje i bramki. Przy stanie 4-4 mieliśmy trudne chwile, ale wtedy pomogli nam kibice. Dzięki nim wygraliśmy. Bardzo się cieszymy, ale to jeszcze nie koniec rywalizacji. Sędziowanie? Jeszcze nigdy nie widziałem, żeby drużyna dostała dwa time-outyw meczu.

Marcin Kolusz (napastnik Ciarko PBS)
Głowy na pewno nie spuszczamy. Wygrany mecz, który chyba kontrolowaliśmy, przegraliśmy w minutę. Dostaliśmy gole po ind błędach. Musimy dojrzeć do tego, że jest play-off, tu każda porażka ma duże znaczenie. W pewnych momentach musimy pokazać jaja.

Sebastian Kowalówka (napastnik Cracovii)
Przy tym golu miałem dużo szczęścia, z loba strzeliłem, jak w golfa. W drugiej tercji niepotrzebnie się cofnęliśmy, ale udało się nam w końcówce strzelić dwa gole. Trzeba się dziś pocieszyć, ale szybko zapomnieć i już myśleć o sobocie.