Przerwana seria przemyskich szczypiornistów

wab
Łukasz Solski
Viret Zawiercie przerwał serię pięciu z rzędu wygranych szczypiornistów AZS-u Czuwaj Przemyśl w I lidze. Podkarpacka ekipa uległa na wyjeździe 30-33.

- Chłopcy ciężko pracowali, aby wygrać, ale ich wysiłek okazał się niewspółmierny do uzyskanego wyniku -mówi Piotr Kroczek, drugi trener Czuwaju. - Zawiodła skuteczność rzutowa. Mieliśmy wiele okazji, lecz je zmarnowaliśmy. W kilku sytuacjach niesłusznie skarcili nas sędziowie, zmuszając do gry w osłabieniu, co wykorzystali gospodarze.

Początek spotkania ułożył się bardzo korzystnie dla Czuwaju, który w 5. minucie prowadził 4-1 i dyktował warunki. Jednak gospodarze grali coraz bardziej rozważnie i przejęli inicjatywę. W 11. min doprowadzili do remisu (6-6), po czym wyszli na prowadzenie. W 19. min było już 12-8 dla nich, ale w 24. min przemyślanie zmniejszyli dystans do dwóch bramek (14-12). Potem gospodarze zanotowali pięć kolejnych trafień i zeszli na przerwę ze znacznym zapasem.

W drugiej odsłonie "Harcerzyki" ruszyły w pogoń i niewiele brakowało, aby doprowadziły do remisu. W 43. min zrobiło się tylko 25-23 dla Viretu, a chwilę później 26-24. Miejscowi jednak nie dali się zaskoczyć, kontrolowali przebieg meczu i odnieśli zwycięstwo, chociaż nie dostało się im łatwo. Czuwaj stracił nie tylko punkty. W połowie drugiej odsłony kontuzji kolana doznał Mateusz Sikora, który już nie wszedł na boisko. Uraz wyglądał groźnie, ale okazał się mniej dokuczliwy. W trakcie dwutygodniowej przerwy (do 9 listopada) w rozgrywkach młody rozgrywający powinien dojść do siebie.

Viret CMC Zawiercie - AZS Czuwaj Przemyśl 33-30 (20-13)
Viret: Kot, Kruk - Kapral 3, Makaruk 5, Szymański, Kijowski 5, S. Zagała 3, I. Zagała, Komalski 2, Kąpa 2, Barczyk, Biernacki 6, Pakulski 7, Bugaj.
Czuwaj: Sar, Szczepaniec, Jarosz - Dziatkiewicz, Sikora 3, Misiewicz 5, Kostka 3, Wańkowicz 1, Dejnaka 1, Stołowski 12, Żak, Kalinowski, M. Kroczek 4, Kubisztal 1.
Sędziowali Paweł Klimkowicz (Opole) i Adam Kowalski (Ozimek). Kary: 4 min - 10 min. Widzów 270.

POZOSTAŁE WYNIKI 7 KOLEJKI:

Śląsk Wrocław - AZS UMCS Lublin 38-19 (20-15); Ostrovia Ostrów Wielkopolski - UKS Olimp Grodków 26-33 (12-14); Anilana UŁ PŁ Łódź - MKS Kalisz 26-27 (14-11); SPR Tarnów - Zagłębie Sosnowiec 32-23 (12-8); ŚKPR Świdnica - KSSPR Końskie 25-25 (10-12); Olimpia Piekary Śląskie - Siódemka Miedź Legnica 27-31 (13-13).