Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przy Politechnice Rzeszowskiej otwarto punkt Eurodesk [ZDJĘCIA, WIDEO]

Józef Lonczak
Józef Lonczak
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Eurodesk to informacyjny program Unii Europejskiej kierowany nie tylko do studentów, ale także do młodzieży szkół średnich i osób pracujących z młodzieżą oraz organizacji młodzieżowych.

Istota tego programu

- Ujmując najkrócej istotę tego programu, Eurodesk świadczy usługi informacyjne między innymi dla studentów o możliwościach, jakie daje Europa w zakresie edukacji, szkoleń, mobilności czy funduszy. Eurodesk jest bardzo ważnym programem Unii Europejskiej #- podkreślał w Rzeszowie Wawrzyniec Pater, koordynator Eurodesk Polska.

Eurodesk jest już w 37 krajach

Otwarcie Regionalnego Punktu Eurodesk przy Politechnice Rzeszowskiej nastąpiło wczoraj. Eurodesk jest siecią działającą już w 37 krajach europejskich i składającą się z ponad 3000 organizacji. Od wtorku ten europejski program działa już oficjalnie w Rzeszowie.

Nieco wcześniej, w ramach nawiązania współpracy, zostało podpisane porozumienie między władzami Politechniki Rzeszowskiej reprezentowanymi przez rektora PRz prof. dr. hab. inż. Piotra Koszelnika a Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji. Dzięki temu na tej uczelni został utworzony Regionalny Punkt Informacyjny Europejskiej Sieci Eurodesk.

Siedziba tego punktu znajduje się w budynku Politechniki Rzeszowskiej przy al. Powstańców Warszawy 8 w budynku L.

Błyskawiczny dostęp do informacji

- Celem działalności punktu jest propagowanie informacji na temat możliwości, jakie daje Unia Europejska dla osób młodych. Przekazywanie informacji o wydarzeniach, grantach, konkursach, międzynarodowych projektach, szkoleniach, wymianach, stażach w instytucjach międzynarodowych, pracy oraz studiach i wolontariacie w Europie - wylicza Damian Gębarowski, rzecznik prasowy PRz.

Program Eurodesk ma czteropoziomową strukturę i działa na poziomie europejskim, ale też przy instytucjach, uczelniach i organizacjach w większych miastach.

Co ważne, konsultanci Eurodesku w całej Europie mają ze sobą stały kontakt online. Dzięki temu są w stanie błyskawicznie zdobywać i przekazywać informacje Eurodesk. Najbardziej mogą na tym skorzystać studenci, ale nie tylko, bo także młodzież szkół średnich (licea i technika), a także młodzi ludzie po studiach, którzy np. chcą poszerzyć swoją wiedzę na zagranicznych uczelniach.

Eurodesk prowadzi też bazy danych:

  • polskich i europejskich programów grantowych,
  • organizacji i instytucji prowadzących działalność młodzieżową i działających na rzecz młodzieży,
  • zrealizowanych projektów,
  • źródeł informacji (baza dostępna tylko dla punktów Eurodesku),
  • szkoleń i projektów, w których można wziąć udział - do współpracy przy zamieszczaniu atrakcyjnych dla młodzieży ofert na
  • tej stronie zapraszamy wszystkie organizacje i instytucje wysyłające młodych ludzi na projekty za granice, organizujące
  • wydarzenia, poszukujące stażystów, wolontariuszy, uczestników szkoleń i warsztatów.
  • polskich i europejskich programów grantowych;
  • organizacji i instytucji prowadzących działalność młodzieżową i działających na rzecz młodzieży;
  • zrealizowanych projektów.
- Eurodesk to inicjatywa, która służy przede wszystkim przekazywaniu młodzieży informacji na temat Europy. Na temat tego, jakie przedsięwzięcia mogą być realizowane na rzecz ludzi młodych Takiego punktu w Rzeszowie brakowało - mówi dr hab. Jacek Strojny, prof. PRz i kierownik Zakładu Zarządzania Projektami

Przy Politechnice Rzeszowskiej otwarto punkt Eurodesk [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24