„Przychodzimy z dobrą nowiną” to akcja Asseco Poland i Nowin. Prezenty na święta otrzymała rodzina z Łukawca (gm. Trzebownisko)

Ula Sobol
Rodzina otrzymała m.in. drewno, żywność, środki czystości i komplet nożyczek fryzjerskich dla córki
Rodzina otrzymała m.in. drewno, żywność, środki czystości i komplet nożyczek fryzjerskich dla córki Krzysztof Kapica
„Przychodzimy z dobrą nowiną” to wspólna akcja Asseco Poland i Nowin. Kolejna rodzina z Podkarpacia otrzymała prezenty na święta. Tym razem odwiedziliśmy rodzinę z Łukawca w gminie Trzebownisko.

Tym razem odwiedziliśmy rodzinę z Łukawca w gminie Trzebownisko.

Dorota i Bolesław Świątkowie są rodzicami dziesiątki dzieci. Najstarsze ma 30 lat, najmłodsze 9.

- Obecnie z nami mieszka ósemka - mówi Dorota Świątek.

Ojciec pracuje na gospodarstwie, a matka jest w trakcie poważnego leczenia.

- Wykryto u mnie w marcu nowotwór złośliwy piersi - łamie się głos pani Doroty. - Teraz jeżdżę do szpitala do Brzozowa na leczenie.

Prezenty i talon dla rodziny

Rodzina Świątków dostała w prezencie środki czystości, żywność, m.in. cukier, wędliny, bon na zakupy w sklepie Majster, krajalnicę, a także komplet nożyczek fryzjerskich (firma Fale Loki Koki). Firma Rafo dostarczyła rodzinie drewno.

- Komplet nożyczek fryzjerskich to prezent dla naszej 16-letniej córki Wiktorii, która jest uczennicą technikum fryzjerskiego - wyjaśnia pani Dorota. - Na pewno będzie to dla niej trafiony prezent i piękna niespodzianka. Nożyczki bardzo się jej przydadzą do szkoły. Nasza krajalnica też już się zużyła i nowa będzie nam wszystkim dobrze służyć.

- Tak naprawdę wszystko się przyda - dodaje pan Bolesław. - Drewno potrzebne jest na zimne dni, żywność będzie już na święta.

Za bon na zakupy w markecie Majster rodzina chce kupić szafkę pod umywalkę.

- Stara szafka już się rozleciała - opowiada pani Dorota. - Marzy mi się remont łazienki. Muszę wymienić wannę na kabinę prysznicową.

Pomogliśmy już wielu rodzinom z Podkarpacia

Od 2013 roku przed świętami Bożego Narodzenia obdarowujemy kilka potrzebujących rodzin. Przywozimy żywność, środki czystości i rzeczy, których najbardziej potrzebują rodziny. Są też prezenty dla dzieci.


ZOBACZ TEŻ: Znani dziennikarze wzięli udział w akcji "Szlachetna Paczka"

Źródło:
TVN 24

Wideo

Dodaj ogłoszenie