Książki to dla wielu z nas jedne z najważniejszych przedmiotów w mieszkaniu. Często właśnie one, jako pierwsze skupiają uwagę przybyłych do mieszkania gości. Dlatego warto znaleźć dobre miejsce dla książek w swoim domu.
Książki są często towarzyszami wieczorów, rodzinnymi pamiątkami, a jednocześnie źródłem wiedzy i inspiracji. Dlatego odpowiedź na pytanie gdzie powinniśmy umieścić książki wcale nie jest pozbawiona racji.
Wyeksponowane czy zapomniane
Często podejmujemy trafne decyzje kierując się tylko intuicją i znajdujemy dla książek znakomite miejsce. Niestety bywa i tak (najczęściej z braku miejsca), że książki są upychane "gdzie się da" i w takich zakamarkach szybko zostają zapomniane. Co gorsze, niszczą się i tworzą w mieszkaniu chaos. Bywa, że gromadzone wcześniej zbiory tworzą wysokie sterty na podłodze…
Wybór miejsca na książki powinien zależeć przede wszystkim od rodzaju kolekcji, jak również od tego jak często i w jakim celu z książek korzystamy.
Regał dla niecierpliwych
Sprzedawcy mebli w salonach chętnie doradzą każdemu optymalne rozwiązanie.
- Dla niecierpliwych, zajętych i często korzystających z pomocy podręczników, poradników, katalogów proponuję proste rozwiązanie, czyli kupno regału otwartego - mówi sprzedawca jednego z rzeszowskich salonów meblowych.
Zaletami wyboru takiego mebla jest jego lekkość, funkcjonalność i przystępna cena. Ponadto zbiory książek można urozmaicić ciekawą ceramiką lub szkłem. Oczywiście są regały bardzo proste, ale także można spotkać wyroby bardziej wyrafinowane i o oryginalnej formie. Prezentują się one bardziej ciekawie, a przy okazji są bardzo praktyczne. W zależności od rozmiarów mogą być ozdobą zarówno sypialni, jak również gabinetu.
Prestiżowa kolekcja w witrynie
W księgarniach coraz częściej pojawiają się eleganckie wydania największych dzieł literatury polskiej i światowej.
- Opasłe tomy, skórzana oprawa, ze złotym lub srebrnym grawerem wymagają hm bardziej ekskluzywnego otoczenia. Tacy "przyjaciele" wymagają ochrony, choćby przed kurzem. Dlatego bardziej wymagającym klientom proponuję, aby wytworne grzbiety umieścić w eleganckich witrynach - dodaje "nasz" sprzedawca.
Witryny, pojemne szafki i funkcjonalne szuflady obok regałów bibliotecznych to niezły pomysł dla sentymentalnych kolekcjonerów. Takie praktyczne rozwiązania można znaleźć w klasycznych liniach mebli.
Można także spotkać gabinety stylizowane na zabytkowe. Regały ustawione na szerokość ściany nie tworzą ciężkiej, czy nudnej meblościanki tylko oryginalne kombinacje poziomych i pionowych płaszczyzn. Szlachetne kształty brył, ozdobne detale oraz piękne wybarwienia podkreślają prestiż wnętrza i sprawiają, iż pomieszczenie staje niemal komfortowym miejscem pracy.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
- Europosłowie o panice w UE ws. komisji ds. rosyjskich wpływów: "grillowanie rządu"
- Polska i Niemcy zacieśniają współpracę przy ochronie granic. "Razem bronimy UE"
- Mularczyk: Celem komisji ds. rosyjskich wpływów nie jest ingerowanie w wybory
- Typowy Polak według sztucznej inteligencji. Zobacz, jak AI widzi Europejczyków