PŚ w Harrachovie: trójka Polaków punktuje, Małysz czwarty w "generalce"

Przemysław Markocki
Adam Małysz w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata awansował na czwarte miejsce. fot. Marek Dybaś
Trzech polskich skoczków punktowało w indywidualnych konkursach w czeskim Harrachovie. Najlepszy był oczywiście Małysz, który zajął odpowiednio trzecie i czwarte miejsce.

33. Hula - 61.

Pierwsze w tym sezonie zawody na mamucie dwukrotnie przyniosły punkty trójce Polaków. Na skoczni Čertak (HS-205) triumfowali Austriacy - Martin Koch i Thomas Morgenstern. Dla Kocha było to pierwsze zwycięstwo w karierze, a "Morgi" wygrał już po raz 7 w tym sezonie.

Najlepiej z "biało-czerwonych" spisał się Adam Małysz, który w sobotnich zawodach był trzeci, a dzień później uplasował się tuż za podium.

Polak mógłby spisać się jeszcze lepiej, gdyby nie fakt, że w obydwu przypadkach dużo słabiej spisywał się w drugim podejściu. Punktowali także Kamil Stoch (16. i 14. miejsce) oraz Stefan Hula (21. i 18. miejsce).

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Małysz wyprzedził Fina Matti Hautamaekiego i awansował na czwarte miejsce. Do trzeciego Andreas Koflera traci 31 punktów. Prowadzi Morgenstern przed Ammannem.

Kolejne zawody PŚ odbędę się już za tydzień w japońskim Sapporo. Po raz pierwszy od kilku lat wystartuje w nich Adam Małysz.