PŚ w Kuopio. Małysz znów dziewiąty, pierwsze punkty Stocha

Przemysław Markocki
Kamil Stoch zdobył pierwsze punkty Pucharu Świata.
Kamil Stoch zdobył pierwsze punkty Pucharu Świata. Fot. Marek Dybaś
Adam Małysz zajął dziewiąte miejsce w rozgrywanym w Kuopio konkursie Pucharu Świata. Pierwsze punkty zdobył Kamil Stoch.

Po dobrej postawie w kwalifikacjach ponownie nie możemy być zadowoleni z występu polskich skoczków. Zapunktowali tylko Adam Małysz i Kamil Stoch, choć obydwaj spisali się dużo gorzej niż podczas treningów. Dla Stocha to pierwszy punkty w tym sezonie.

Liderem po pierwszej serii był Szwajcar Simon Ammann (128,5 m), który minimalnie wyprzedzał Fina Ville Larinto (129,5). Na trzeciej pozycji plasował się kolejny z Finów Matti Hautamaeki (127).

Małysz po skoku na 119,5 metra był 9., a Stoch zajmował 16. pozycję (115,5). Do serii finałowej nie zakwalifikowali się pozostali Polacy - Marcin Bachleda zajął 33. miejsce (113,5), a Stefan Hula był 44. (106).

W serii finałowej Małysz oddał skok na 120,5 metra i utrzymał 9. pozycję. Swój wynik poprawił także Stoch, ale jego 116 metrów pozwoliło dopiero na 20. miejsce.

Świetną dyspozycję udowodnił Larinto, który po skoku na 124 metry minimalnie pokonał Hautamaekiego (129,5). Trzecie miejsce zajął Amman (128). Ponownie zawiódł Austriak Gregor Schlierenzauer, który ostatecznie zajął dopiero 16. miejsce.

Kolejne zawody PŚ odbędą się w najbliższą sobotę i niedzielę w norweskim Lillehammer.