PŚ w Sapporo. Adam Małysz znów nie wygrał, bo zepsuł drugi skok

Przemysław Markocki
Adam Małysz musi popracować nad drugim skokiem.
Adam Małysz musi popracować nad drugim skokiem. fot. Marek Dybaś
Adam Małysz zajął odpowiednio trzecie i piąte miejsce w indywidualnych konkursach w japońskim Sapporo. Gdyby nie słabsze skoki w serii finałowej Polak mógłby wreszcie wygrać.

45. M. Kot - 46,5

W zmaganiach na skoczni HS-134 w japońskim Sapporo udział wzięło czterech Polaków. Oprócz Adama Małysza o punkty walczyli także Piotr Żyła, Rafał Śliż oraz Maciej Kot.

W pierwszym konkursie Małysz miał ogromne szanse na zwycięstwo. Po skoku na 132,5 metra był liderem i po raz pierwszy od blisko czterech lat mógł stanąć na najwyższym stopniu podium. Niestety po raz kolejny w tym sezonie zepsuł drugi skok (118 m) i ostatecznie spadł na trzecią pozycję.

Zwyciężył Niemiec Severin Freund (124 i 129 m) przed liderem Pucharu Świata Austriakiem Thomasem Morgensternem (124,5 i 124,5).

W drugim konkursie, który rozpoczął się o 2 w nocy polskiego czasu, Polak znów mógł pokusić się o wygraną. Małysz na półmetku był trzeci (131 m), ale ponownie nie wytrzymał presji w drugim podejściu - odległość 114 m pozwoliła mu zająć dopiero 5. miejsce.

Zwyciężył Austriak Andreas Kofler (131 i 132,5 m) przed Freundem (134,5 i 120) i Morgensternem (131 i 114).

Z pozostałych Polaków w Sapporo punktowali również Rafał Śliż i Piotr Żyła - obydwaj zajęli odpowiednio 24. i 26. miejsce w drugim konkursie.

Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się w dniach 21-23 w Zakopanem. Jeśli pogoda pozwoli będą to wyjątkowo aż trzy konkursy (dodatkowy za nierozegrane zawody w Harrachovie).