Puchar CEV dla Sisleya Treviso

mbluj
Sisley najpierw ograł Resovię, a następnie ZAKSĘ.
Sisley najpierw ograł Resovię, a następnie ZAKSĘ. cev
Puchar CEV wywalczyli w sobotę w Kędzierzynie siatkarze Sisleya Treviso. Włoska drużyna najpierw rewanżowała się miejscowej ZAKSIE za porażkę w pierwszym meczu, a nastepnie wygrała złotego seta.

Sisley, który w półfinale Pucharu CEV dwukrotnie pokonał Asseco Resovię, pierwsze finałowe spotkanie z ZAKSĄ przegrał u siebie 2:3. Wydawało się więc, że w sobotę w Kędzierzynie ZAKSA pokusi się o drugi sukces i sięgnie po cenne trofeum. Po wygranym przez gospodarzy pierwszym secie, w kolejnych triumfował Sisley, choć nie grał wcale rewelacyjnie.
Andrea Anastasi, trener polskiej reprezentacji, który ogladał sobotni finał, przyznał, że Sisley zdobył puchar, bo był lepszy.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Sisley Treviso 1:3 (25:19, 21:25, 20:25, 19:25) złoty set 11:15

ZAKSA: Zagumny (2), Idi (10), Jarosz (8), Gladyr (10) Kaźmierczak (7), Ruciak (12), Gacek (libero) oraz Witczak (10), Pilarz (1), Wójtowicz i Urnaut (1).

Sisley Treviso: Bonifante (3), Fei (20), Kovar (5), Bontje (11), Maruotti (12), Bjelica (11), Farina (libero) oraz Horstink (19), Papi (1), De Togni (1), Elgarten.