Puchar EHF. Tauron-Stal Mielec wygrała z Holstebro

Tomasz Leyko
Przed meczem Stali z Duńczykami
Przed meczem Stali z Duńczykami Tomasz Leyko
W meczu II rundy Pucharu EHF piłkarze ręczni Tauronu-Stali Mielec pokonali duński Team Tvis Holstebro 29-26 (17-12). Rewanż za tydzień w Danii.

Duńczycy preferują podobny styl do mielczan. Lubią grać z kontry i w tym elemencie wyrządzili sporo krzywdy mielczanom. Szczególnie niebezpieczny był szybki prawoskrzydłowy Patrick Wiesmach, który rzucił aż 13 bramek co stanowi połowę zdobyczy jgo drużyny.

Stal zagrała bardzo dobrze w I połowie. Po przerwie dopadło ich lekkie zmęczenie, wtedy Duńczycy zniwelowali straty do 2 bramek (21-19). Trener mielczan Ryszard Skutnik poprosił o czas i gospodarze szybko dorzucili 3 gole. Było już 25-20, jednak w końcówe ambitni Duńczcy zniwelowali straty do trzech bramek.

- Są trzy bramki przewagi, jedziemy walczyć do Holstebro tak jak oni przyjechali tutaj - powiedział po meczu trener Stali Ryszard Skutnik.