Puchar Polski: Znicz Jarosław przegrał z Anwilem

Tomasz Strzębała
Znicz przegrał z Anwilem w lidze, nie dał mu rady także w Pucharze Polski.
Znicz przegrał z Anwilem w lidze, nie dał mu rady także w Pucharze Polski. Dariusz Delmanowicz
Po raz drugi w tym sezonie jarosławianie musieli uznać wyższość ekipy Anwilu, tym razem w ramach walki o Puchar Polski ulegli mu na wyjeździe 91:106

Gospodarze byli zdecydowanym faworytem, ale Znicz postawił twarde warunki i dopiero w końcówce IV kwarty mogli poczuć się pewnie. Po 20 minutach notowano remis po 50. W szeregach naszej drużyny świetne zawody rozgrywał Jeremy Chappell. Amerykanin imponował skutecznością. Do przerwy nie pomylił się ani razu (2/2 za 2, 3/3 za trzy, 4/4 osobiste). Pod tablicami, tradycyjnie już szalał John Williamson. Właśnie po jego akcji w 32 minucie jarosławianie tracili do rywali tylko 5 punktów (80:75). Później kilka udanych wejść dla Anwilu zaliczył Nikola Jovanović, za faule spadli Tomasz Zabłocki oraz Keddrick Mays i wrocławianie uciekli na bezpieczny dystans, a tym samym awansowali do ćwierćfinału.
AWNIL WŁOCŁAWEK - ZNICZ JAROSŁAW 106:91 (32:24, 18:26, 30:23, 26:18)
ANWIL: Pluta 10 (2x3), Szubarga 11 (1x3), Jovanović 19 (2x3), Tuljkovic 5, Dunn 17 oraz Sullivan 13, Joyce 7, Wołoszyn 15 (3x3), Chanas 7 (1x3).
ZNICZ: Mays 12 (2x3), Zabłocki 3, Witos 11, Chappell 27 (4x3), Sarzało 9 (1x3) oraz Williamson 24, Wyka 2, Szczotka 2.
Widzów: 2500.