Punkt juniorów Stali Rzeszów, Stal Mielec na tarczy

Marcin Jastrzębski
Patryk Rusin mimo tego, że był ustawiony na lewej obronie, zdołał zdobyć gola po ładnej akcji. Stal jednak nie wygrała Krzysztof Kapica
Po zimowej przerwie do rozgrywek wrócili juniorzy starsi Stali Mielec i Stali Rzeszów, którzy rywalizują w grupie wschodniej Centralnej Ligi Juniorów.

Stal Motofach Rzeszów - ŁKS Łomża 1:1 (0)
Bramki: Rusin 58 - Kamieniowski 82 - karny

Stal: Nadzikiewicz - Gorak, Szybko, Drożdzal, Rusin - Lekki (86 Woźniak), Zieliński I, Kudła (71 Sroka I), Trubeha I(62 Gil) - Karnas, Żebrakowski. Trener Jacek Sowa.

Rzeszowianie nie liczyli na łatwy mecz z niżej notowanym rywalem. W drugiej połowie Stal wzięła się konkretniej do pracy i na efekty nie trzeba było długo czekać. Szybką akcję świetnie zamknął ustawiony tym razem na lewej obronie Patryk Rusin. Przy jego golu asystował Bartłomiej Lekki.

- To była fajna kombinacja, szybka, chłopcy zagrali precyzyjnie. Niestety, była to jedna z nielicznych takich akcji - żałował Jacek Sowa, trener rzeszowian. Stal nie uspokoiła jednak gry i goście od czasu do czasu groźnie atakowali.

Niespełna 10 minut przed końcem błędu nie ustrzegł się bramkarz Stali Sebastian Nadzikiewicz, który wyszedł do będącego przy końcowej linii zawodnika z Łomży i... sfaulował go. Przyjezdni zamienili karnego na bramkę i końcowe minuty były ciekawe. Rzeszowianie częściej rozgrywali piłkę na swojej połowie i nie mieli za wielu okazji, by zaskoczyć rywali. W dobrej sytuacji znalazł się Arek Gil, ale zamiast strzelać, podawał.

- Od niedawna przejąłem ten zespół. Naszym podstawowym celem jest utrzymanie się w tych rozgrywkach. Nie ma tu słabych drużyn. Zimą nie wzmocniliśmy się, ale liczę, że nie będziemy mieli problemów ze zdobywaniem punktów - dodawał Sowa.

Stal Mielec - ŁKS Łódź 1:2 (0:0)
Bramki: Bożek 55 - Borowski 66, Sobociński 90-wolny
Stal: Wieczerzak - Kardyś I, Herda III [89], Tetlak, Stasz - Wietecha (78 Czyżycki), Koszel (46 Wrona), Bożek, Rokita - Baran (85 Chodziutko), Urbaniak (72 Ryński). Trener Jakub Kula.

Żadna z drużyn nie zaprezentowała nic specjalnego. - Po golu na 1:0 chłopcy nieźle odbierali piłki w środku pola, ale mieli kłopot z ostatnim podaniem - mówił Jakub Kula, trener Stali.

POZOSTAŁE WYNIKI: GKS Bełchatów - Wisła K. 0:0, Legia W. - Korona K. 1:0. Jagiellonia - Motor L. 1:2, Wisła Puł - Olimpia E. 2:1, Stomil Olsztyn - KSZO Ostrowiec Św. 0:2, Cracovia - Polonia Warszawa 0:1.
1. Legia Warszawa 18 48 54-9
2. Polonia Warszawa 18 39 43-19
3. Jagiellonia Białystok 18 34 35-14
4. GKS Bełchatów 18 32 28-24
5. Cracovia 18 32 42-23
6. Stal Mielec 18 27 27-24
7. Wisła Kraków 18 26 22-29
8. Stal Rzeszów 18 26 21-31