Radni Rzeszowa uhonorują trenera Asseco Resovii?


Bartosz Gubernat
Bartosz Gubernat
Rzeszowscy radni chcą przyznać Andrzejowi Kowalowi, trenerowi siatkarskiej drużyny Asseco Resovii tytuł zasłużonego obywatela dla miasta.

- Mistrzostwa Polski nie udało się zdobyć zagranicznemu trenerowi, a nasz człowiek z Rzeszowa uczynił to dwukrotnie. To olbrzymi sukces będący wielkim splendorem dla miasta. Ciesze się, że miasto tak wspaniale kibicowało zawodnikom i świętowało z nimi zloty medal. Trener Kowal jest wzorem dla młodzieży i powinniśmy go uhonorować - uważa Jerzy Cyprys, radny PiS.


- Popieram ten wniosek, jest słuszny - zapewnił przed chwila prezydent Tadeusz Ferenc.

Ale przy okazji wbił szpilkę radnemu Cyprysiowi. - Dlaczego nie było pana ani na meczach w, ani na Rynku, gdzie siatkarzom kibicowało kilkanaście tysięcy ludzi? - zapytał radnego.
- Byłem na meczu, ale siedziałem miedzy kibicami. Loża VIP-ów ma ograniczoną pojemność - odpowiedział Cypryś, nawiązując do zajmowania przez prezydenta miejsca w pierwszym rzędzie, przy samym boisku.


Uchwala w sprawie nadania trenerowi Kowalowi tytułu honorowego obywatela Rzeszowa może być glosowana już podczas majowej sesji.

Wideo

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

g
gustlik

RASOVII jeśli już a nie resovii

r
ruskowsianin

Bardzo mi sie podoba sport i lubie jak rzeszowiacy sa mistrzami. Nie jest to jednak powod aby komus przyznawac tytol Zasluzonego Obywatela Miasta Rzeszowa.
Oswiadczam ze sport w Rzeszowie mial w swojej histori WIEKSZYCH MISTRZOW i jakos nikt tych ludzi nie traktowal jak BOZYSZCZA Rzeszowa. Owszem trzeba o tym pamietac ale wszystko ma swoje granice.
A moze go tak od razu na Rzeszowski Wawel i miejsce mu zaklepac w kosciele Swietego Krzyza !!
OPAMIETANIA !!
To nie PiS i oszolomy z tancami rozancowymi, spiewami moherowymi i podkadzaniem jajec ogiera ksiecia Jozefa przed palacem Kaczynskich !!

l
leżajsk

buhaha,Wasz człowiek z Rzeszowa ?! urodził się w Nowej Sarzynie bo jeszcze nie było szpitala w Leżajsku !! całe młodzieńcze lata spędzil w Leżajsku !! tu się wychował !! tu stawiał pierwsze siatkarskie kroki !! stwierdzenie ' nasz czlowiek z rzeszowa" jest arcyśmieszne.

Dodaj ogłoszenie