Rafał Wilk szósty w mistrzostwach świata w Glasgow. Niesamowita walka na trasie

bell
Rafał Wilk przed startem do jazdy indywidualnej na czas
Rafał Wilk przed startem do jazdy indywidualnej na czas Rafał Wilk/Facebook/UCI
Rzeszowianin Rafał Wilk zajął szóste miejsce w wyścigu handbike’ów w grupie H4 ze startu wspólnego podczas rozgrywanych w Glasgow kolarskich mistrzostwach świata kolarstwie szosowym.

Rywalizacja na liczącej 62,4 km trasie była niesamowita. Walkę o trzy czołowe lokaty stoczyli Belg Jonas van de Steene, Francuz Mathieu Bosredon i Austriak Thomas Frühwirtha. Van de Steene i Bosredon uzyskali ten sam czas. Frühwirth, który wywalczył brąz stracił 6 sekund do pierwszej dwójki.

Czwarty finiszował Francuz Joseph Fritsch (+3:46), piąty był znakomity Holender Jetze Plat (+3:59), który w środowej jeździe na czas zdobył swój 11. tytuł mistrza świata UCI, a szósty Wilk (+4:05).

Jedenaste miejsce zajął drugi z Polaków – Jakub Staszkiewicz (+4:05). Wyścig ukończyło 21 zawodników.
W środowej jeździe na czas, na dystansie 16,8 km, Rafał Wilk zajął ósmą lokatę.