Regaty na zalewie Bagry w Krakowie: młody rzeszowianin w czołówce

Przemysław Markocki
W regatach wystartowało 58 łodzi.
W regatach wystartowało 58 łodzi. archiwum
Dziesięcioletni Wiktor Ciołkowski z RTS Opteam Sailing Rzeszów zajął drugie miejsce wśród chłopców podczas regat na zalewie Bagry w Krakowie.

Na zakończenie sezonu w klasach Laser 4, 7, Ok - Dinghy, Cadet i Optimist odbyły się regaty na zalewie Bagry w Krakowie. Organizatorem regat był Klub Żeglarski "Horn" Kraków.

W regatach wystartowało 58 łodzi, a najliczniej reprezentowani byli mali żeglarze na Optimistach. W klasie Optimist startowali również zawodnicy z Rzeszowa.

Bardzo dobre 4. miejsce w kategorii Open, a 2. miejsce wśród chłopców zajął dziesięcioletni Wiktor Ciołkowski z Rzeszowa. Na 7. pozycji wśród chłopców sklasyfikowany został 9-letni Edmund "Edi" Hałabuda. Obaj żeglują w klubie RTS Opteam Sailing Rzeszów.

Klub Rzeszowskie Towarzystwo Sportowe "Opteam Sailing" powstał jesienią 2011 roku z inicjatywy rodziców, na bazie grupy szkoleniowej prowadzącej na zalewie w Rzeszowie naukę żeglowania dla dzieci.

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja