Rehabilitacja Tomusia Chmiela z Boguchwały będzie kosztowna. Pomóż, jeśli tylko możesz

Beata Terczyńska
Tomuś jest silny, pogodny, pełen energii. Już w ten piątek czeka go pierwsza z serii operacji Mateusz Janiec/ archiwum rodziny
Tomuś Chmiel z Boguchwały urodził się z dużym niedorozwojem prawej nóżki. 16 listopada dziecko będzie operowane w warszawskim, prywatnym centrum medycznym. Rodzina uzbierała na to pieniądze. Chłopca czeka jednak więcej zabiegów i długotrwała, nawet 10-letnia rehabilitacja. Stąd apel do ludzi dobrych serc o wsparcie finansowe.

- Wada wrodzona, z którą urodził się Tomuś, jest bardzo rzadka i poważna - mówi Barbara Chmiel, mama 3-latka. - Wszystko zaczęło się od tego, że źle wykształciła się panewka w miednicy i nie mógł prawidłowo rozwinąć się staw biodrowy. To pociągnęło za sobą różne konsekwencje, m.in. nie mogła urosnąć kość udowa, nie mogły się prawidłowo rozwijać dalsze stawy, nie ma w ogóle kości strzałkowej. Stópka jest szczątkowa, zdeformowana. Ta nóżka nie stanowi nawet połowy długości drugiej, jest dużo cieńsza i wykrzywiona.

Rodzice szukali ratunku. Okazało się, że jest szansa na operację - takie rekonstrukcje przeprowadza wybitny, światowej sławy amerykański chirurg dr Dror Paley. Zaczęli zbierać pieniądze na wyjazd z dzieckiem do USA.

- Okazało się jednak, że ten nie będzie konieczny, bo operację w warszawskim, prywatnym szpitalu Medicover przeprowadzi doktor David Feldman z Paley Institute, także ogromny autorytet z doświadczeniem - mówi mama 3-latka. - Oprócz niego będzie dwóch polskich lekarzy, którzy przez lata szkolili się w Stanach u obu specjalistów.

Operacja będzie możliwa już w piątek, dzięki wielkim sercom ludzi, którzy wsparli rodzinę finansowo. - To pierwsza z serii operacji, ale najpoważniejsza, arcytrudna, trwająca około 8 godzin - podkreśla mama chłopca.

Pierwszy etap leczenia kosztuje 385 tys. Dziecko czeka jeszcze wiele operacji związanych z wydłużaniem nóżki i rehabilitacja. Cały proces potrwa ok. 10 lat. Gdy byli na konsultacji, lekarz powiedział, że chce, by Tomek do liceum poszedł już na obu swoich nogach. To realne, bo ludzie po tych zabiegach chodzą po górach, może nie wyczynowo, ale uprawiają sport, tańczą, jeżdżą na rowerze.

Leczenie Tomaszka wiąże się z olbrzymimi kosztami. To setki tysięcy złotych. Darowiznę można przekazać na konto: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko” 77-400 Złotów, Stawnica 33A, nr konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010, w tytule przelewu: 278/C, Chmiel Tomasz - darowizna.
Darowizny w EUR: 76 8944 0003 0000 2088 2000 0050
Darowizny w USD: 97 8944 0003 0000 2088 2000 0060
dla wpłacających z zagranicy: kod SWIFT (inaczej zwany BIC): GBW CPL PP
kod kraju: PL

25 listopada w MCK w Boguchwale, godz. 16-19, organizowany jest andrzejkowy charytatywny maraton zumby dla Tomusia.

ZOBACZ TEŻ: Dzieci śpiewały hymn Polski na Rynku w Rzeszowie

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie