Rekordowa porażka koszykarek AZS-u OPTeam Rzeszów

Agata Rafałowicz trafiła na koniec II kwarty z połowy boiska.
Agata Rafałowicz trafiła na koniec II kwarty z połowy boiska. Krzysztof Kapica
Tak wysoko AZS OPTeam w tym sezonie jeszcze nie przegrał - w Bydgoszczy uległ Artego 37:94.

Trener Wojciech Downar-Zapolski wynik, w którym nasze dziewczyny zaliczyły niewiele więcej punktów, aniżeli popełniły strat (30) objaśniał spokojnie, ale dobitnie.

- W tym składzie granie z Wisłą, CCC czy Artego to liga nie dla nas. Trudno wtedy o motywację. Do wszystkiego doszedł jakiś strach, stąd liczba strat. Pozytyw? Nie straciliśmy 100 punktów.

Chcąc nie chcąc mecz będzie trudno wyrzucić z pamięci Agacie Rafałowicz, bo w ostatniej sekundzie I połowy trafiła z... połowy.

Z CCC AZS przegrał 39:93. W Bydgoszczy padł wyżej, bo 57 "oczkami". To raczej koniec śrubowania antyrekordu. Oczywiście za tydzień z Energą będzie ciężko, ale dzień wcześniej torunianki zagrają z Wisłą, więc w Łańcucie nie powinny przesadnie tryskać... energią.

Na koniec fazy zasadniczej AZS zagra z Widzewem i PTK. Z pabianiczanki, teoretycznie, powinno być łatwiej o trzecią wygraną w sezonie.

ARTEGO BYDGOSZCZ - AZS OPTeam RZESZÓW 94:37 (34:7, 22:9, 22:12, 16:9)