Rekordy, świetne występy i medale zawodników sekcji Powerlifting Rzeszów podczas Mistrzostw Europy. Pokazali klasę

bell
Zawodnicy sekcji Powerlifting Rzeszów - medaliści Mistrzostw Europy federacji XPC w trójboju siłowym w Siedlcach Powerlifting Rzeszów
Zawodnicy sekcji Powerlifting Rzeszów podczas w Mistrzostw Europy federacji XPC w trójboju siłowym w Siedlcach zademonstrowali wysokie umiejętności, uzyskali świetne wyniki i zdobyli wiele medali.

W debiutanckich występach juniorów oraz kobiet w kategorii open Karolina Wiśniowska oraz bracia Wojciech i Jakub Czech w swoich kategoriach zdobyli srebrne i brązowe medale.

Kolejne starty pań w kategorii open przyniosły złoto Justyny Stasiowskiej oraz popis Marleny Filipskiej, która oprócz złotego medalu w swojej kategorii zdobyła brązową statuetkę w overall imprezy oraz ustanowiła rekord Europy w martwym ciągu w kat. do 56 kg. Te wyniki zapewniły rzeszowskiej sekcji 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej w kategorii powerlifting.

Utalentowana Emilia Kędzia w debiutanckim popisie swoich umiejętności zdobyła w wyciskaniu, w kategorii juniorek złoty krążek i brąz w overall kobiet

W kat. do 74 kg Krzysztof Pliś stanął na drugim stopniu podium, a Michał Mikołajek w kat. do 82,5 kg był czwarty. Podobnie jak Krystian Zięba w kat. do 90 kg, w której była bardzo mocna konkurencja.

W open do 125 kg na trzecim miejscu uplasował się Marcin Rochacki. W tej samej kategorii wagowej, w dywizji masters, weteran Paweł Liszcz kolejny już raz zdeklasował rywali zdobywając wszystko, co było do zdobycia. 255 kg było rekordem zawodów i dało mu zwycięstwo w overall.

Podczas rywalizacji w martwym ciągu w open do 90 kg srebrny medal wywalczył Sławomir Golonka, a na szczególne uznanie zasłużył Marcin Gierczak. Ten utalentowany, niesamowicie silny junior w kategorii do 125 kg już w pierwszej próbie pobił rekord Europy, kończąc bój fenomenalnym wynikiem 350 kg. Marcin Gierczak jest z pewnością jednym z najsilniejszych zawodników nie tylko w kraju.