Resovia drużynowo lepsza od Niemców. Indywidualnie najwyżej Murias

Jakub Murias uplasował się najwyżej z resoviaków
Jakub Murias uplasował się najwyżej z resoviaków archiwum
Drużyna Resovii zajęła drugie miejsce w XXXIV Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim Juniorów rozegranym na trasach Województwa Małopolskiego z bazą w Dobczycach koło Myślenic

Na trudnej, górzystej trasie liczącej 285 kilometrów, podzielonej na 4 etapy rywalizowało ponad 100 zawodników z 31 klubów z całego kraju plus reprezentacja Niemiec. Resovia wystartowała w składzie Jakub Murias, Szymon Skiba i Gabriel Kuropatwa.

Podopieczni trenera Eugeniusza Korbeckiego dali się wyprzedzić jedynie drużynie Mostostalu Puławy. Trzecie zajęła drużyna Niemiec.

Indywidualnie w klasyfikacji końcowej Murias zajął 9., Skiba 16., a Kuropatwa 27. miejsce. O skali trudności wyścigu może świadczyć fakt, że w regulaminowym limicie czasu wyścig ukończyło zaledwie 47 zawodników.