Resovia lepsza od beniaminka po golu jak marzenie

Tomasz Szeliga
Resovia pokonała Puszczę, a Piotr Smolec (z prawej) znów był wyróżniającym się piłkarzem "pasiaków" Paweł Bialic
Piłkarze "pasiaków" pokonali 1-0 Puszczę Niepołomice po kapitalnym strzale w "okienko" Marcina Pontusa. To była już trzecia bramka nowego napastnika Resovii.

Pozyskany z czeskiej Karviny zawodnik trafia w każdym kolejnym spotkaniu. Wcześniej pokonał bramkarzy Motoru Lublin i Sokoła Sokółka.

- Oby dobra passa trwała jak najdłużej - uśmiecha się. Pontus w 25 minucie łatwo uwolnił się spod opieki obrońców i zza linii pola karnego huknął nie do obrony.

Rzeszowianie mieli dziś jeszcze dwóch innych bohaterów: Marcina Pietrykę i Michała Bogacza. Ten pierwszy w 90 minucie w świetnym stylu obronił uderzenie Daniela Jarosza. Drugi - wybił piłkę zmierzającą do siatki po strzale głową Łukasza Górskiego. Po tej akcji sędzia skończył mecz.

- Oglądaliśmy fantastyczne zawody. Atak sunął za atakiem, kibice nie mieli prawa się nudzić. Jestem dumny z moich zawodników. Na tle głównego kandydata do awansu pokazali, że umieją grać w piłkę - piał z zachwytu opiekun Puszczy Tadeusz Piotrowski.

RESOVIA - PUSZCZA NIEPOŁOMICE 1-0 (1-0)

1-0 Pontus (25)

RESOVIA: Pietryka - M. Kantor, Bogacz, Zitka, Szkolnik - Smolec, Nikanowycz, Walaszczyk (77. Hustava), Krupa (89. Kaczor) - Pontus (69. Hajduk), Dzierżęga (59. D. Kantor).

PUSZCZA: Kwedyczenko - Ogórek, Górski, Górka, P. Morawski - Kmak, Janik, Michał Morawski (86. Orłowski), Szwajdych (75. Marcin Morawski) - Cichy (75. Socha), Jarosz.

SĘDZIOWAŁ Marcin Muszyński (Łódź). ŻÓŁTE KARTKI: Szkolnik, Zitka - Michał Morawski, Piotr Morawski, Socha. WIDZÓW 1000.