Resovia pokonała Jadar Radom!

Marek Bluj
Puchar Polski Siatkarze Asseco Resovii pokonali Jadar Radom i awansowali do turnieju finałowego w Kielcach

Skra Bełchatów - Asseco Resovia, Zaksa Kędzierzyn Koźle - AZS UMW Olsztyn. Taki jest zestaw par turnieju finałowego Pucharu Polski, który 7 marca rozpocznie się w Kielcach.

Wczoraj Resovia pokonała w Radomiu, w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym tamtejszy Jadar 3:0. W Rzeszowie nasz zespół także pokonał ekipę trenera Jana Sucha do zera.

Jadar Radom - Asseco Resovia 0:3 (28:30, 20:25, 19:25)

Jadar: Salas, S. Hernandez (10), Małecki (1), Owczarski (5), Kosok (4), Terlecki (4), Stańczak (libero) oraz Żaliński (9), Słomka, Domonik (7), Pawliński (6). Trener Jan Such.

Resovia: Woicki (1), Mitrović (9), Wika (8), Oivanen (8), Perłowski (14), I. Hernandez (1), Ignaczak (libero) oraz Gierczyński (3), Kusior (7), Karczmarek (2), Papke (2). Trener Ljubo Travica.
W Resovii kolejne świetne zawody rozegrał Łukasz Perłowski. - Po pierwszym secie nie mieliśmy już żadnych szans, więc na boisko weszli zawodnicy, którzy rzadziej grają. Oszczędzaliśmy trochę siły na sobotni mecz ligowy z Zaksą - powiedział Jan Such trener Jadaru.

- Nie był to wielki mecz. W pierwszym secie prowadziliśmy 24:21, ale błędy w przyjęciu sprawiły, że Jadar wyrównał i zrobiło się trochę nerwowo. Ponieważ wygrany set dawał nam awans, w kolejnych graliśmy już luzie - podsumował Andrzej Kowal, drugi trener Resovii.

W innych meczach rewanżowych: Zaksa Kędzierzyn - Koźle - AZS Częstochowa 3:0 (w pierwszym meczu 2:3); Jastrzębski Węgiel - Skra Bełchatów 3:2 (0:3), AZS UWM Olsztyn - Delecta Bydgoszcz 3:1 (3:2).