Resovia pożegnała sezon zwycięstwem z Wigrami

Rafał Zawiślan otworzył wynik meczu.
Rafał Zawiślan otworzył wynik meczu. Krzysztof Kapica
Resovia godnie pożegnała sezon, pokonała 3-2 mocne Wigry Suwałki i zajęła 3 miejsce w lidze, pierwsze nie dające awansu.

Wigry okazały się groźne w ofensywie, w której brylował ciągle młody Litwin Mikulenas (37 lat) oraz dynamiczny Makuszewski. Resoviacy też ostro zasuwali w słońcu i było ciekawie. Gospodarze powtórzyli wyczyn Hiszpanów z meczu z Polską i pierwsze dwa gole strzelili w 12 i 14 minucie; najpierw po główce Chlipały i błędzie Rogozińskiego z bliska trafił Zawiślan. Potem na piłkę wstrzeloną w pole karne przez Hajduka nabiegł Bajko i zaliczył "samobója".
W II połowie Hajduk z bliska zdobył 18 gola w sezonie, pieczętując tytuł króla strzelców. W końcówce, po strzałach z pola bramkowego, bramki straciła Resovia.

RESOVIA - WIGRY SUWAŁKI 3-2 (2-0)
1-0 Zawiślan (12), 2-0 Bajko (14, samobójcza), 3-0 Hajduk (68, asysta Łanuchy), 3-1 Radzio (78), Łapiński (90, asysta Makuszewskiego)
Resovia: Pietryka - Kozubek, Kusiak, Bogacz - Zawiślan, Łanucha, Walaszczyk, Minasjan, Zawiślan - Chlipała (81. Marynowski), Hajduk (90. Sotnicki)
Wigry: Salik - Bajko, Rogoziński, Statkievicius (72. Paberzis), Łapiński - Makuszewski, Kowalski (46. Sadowisk), Danilczyk, Świerzbiński - Mikulenas, Ołowniuk (64. Radzio).
SĘDZIOWAŁ: Artur Mital (Ciechanów). ŻÓŁTE KARTKI: Walaszczyk, Minasjan - Makuszewski. WIDZÓW: bez udziału publiczności.

Obszerna relacja z notami dla zawodników i wypowiedziami w czwartkowych Nowinach.