Resovia tylko remisuje z beniaminkiem II ligi

Tomasz Szeliga
Resoviacy cieszą się po zdobyciu prowadzenia. Potem już tak dobrze nie było.
Resoviacy cieszą się po zdobyciu prowadzenia. Potem już tak dobrze nie było. Paweł Bialic
Choć piłkarze "pasiaków" od 21 minuty prowadzili w meczu z Sokołem Sokółka, trzech punktów nie zgarnęli. Ba, mieli szczęście, iż nie przegrali.

Pierwszego gola dla rzeszowian wbił, podobnie jak przed tygodniem, Marcin Pontus. Wydawało się, iż resoviacy bez problemu sięgną po kolejną wygraną. Sześć minut później było już jednak 1-1, a po godzinie z okładem na stadionie przy ul. Wyspiańskiego zrobiło się cicho, jak makiem zasiał. Eksresoviak Michał Mościński uciekł Mateuszowi Kantorowi i spokojnie umieścił piłkę w siatce. Przy pierwszym trafieniu Mościński zanotował asystę.

- Chciałem coś udowodnić rzeszowskim działaczom - opowiadał po spotkaniu piłkarz, który dziś zaprezentował się wyjątkowo korzystnie.

Gospodarze uratowali skórę trzy minuty przed końcem. Po dośrodkowaniu Piotra Smolca własnego bramkarza zaskoczył Paweł Naliwajko.

- Nie jestem zadowolony z wyniku, ale nie uważam, że zagraliśmy słaby mecz - podsumował występ swoich podopiecznych trener Miroslav Copjak.

RESOVIA - SOKÓŁ SOKÓŁKA 2-2 (1-1)

1-0 Pontus (21), 1-1 Gołębiewski (27), 1-2 Mościński (66), 2-2 Naliwajko (87-samobójcza).

RESOVIA: Pietryka - Podstolak (61 M. Kantor), Bogacz, Zitka, Szkolnik - Smolec, Nikanowycz, Walaszczyk, Krupa (84 Kaczor) - Pontus (77 Hajduk), Hustava (71 D. Kantor).

SOKÓŁ: Trudnos - Wojtkielewicz, Jóźwiak, Łapiński, Pracz - Naliwajko, Kopeć (46 Żuberek), Zalewski, Toczydłowski (75 Butkiewicz), Mościński - Gołębiewski (84 Andrzejewski).

SędziowałMarcin Słupiński z Sieradza. Żółte kartki: Hustava, Walaszczyk, M. Kantor - Pracz. Widzów 1000.