Resovia wygrała z Bruk-Betem Nieciecza

Krzysztof Kapica
Zwycięstwem 1-0 zakończył pierwszy sparing Resovii. Pasiaki ograły w Niecieczy tamtejszy I-ligowy Bruk-Bet.

Rzeszowianie mogli wygrać wyżej swój pierwszy sparing. W poprzeczkę trafił Bułgar Georgi Biżew, a Tomasz Płonka miał okazję sam na sam. Bruk-Bet, choć testował tłum młodzieżowców, w I połowie nie dawał sobie w kaszę dmuchać. Po zmianie stron na boisku pojawił się m. in. środkowi pomocnicy Marcin Juszkiewicz, Paweł Cygnar i pasiaki zaczęły rządzić na boisku.

- Jak na pierwsze 45 minut, jakie obaj ze sobą zagrali, wyglądało to całkiem obiecująco - ocenia Artur Łuczyk, coach Resovii.

Ozdobą meczu był gol - Dawid Kwiek w 80 minucie huknął z około 25 metrów i trafił w okolice "okienka". W naszej ekipie pecha miał młody Szymon Kaliniec, który skręcił staw skokowy.
W Resovii zagrał słowacki pomocnik Jozef Pekar (MFK Stara Lubovna), ale nie przekonał do siebie i pożegnał sięz drużyną.