Resoviacy walczyli w finale turnieju Lotto 3x3 Quest. Zawody wygrał zespół Anwil 3x3

W rzeszowskim turnieju rywalizowało w sumie 19 zespołów
W rzeszowskim turnieju rywalizowało w sumie 19 zespołów rzeszow streetballchallenge/facebook
Zespół Anwil 3x3 okazał się najlepszy w turnieju Lotto 3x3 Quest, który odbył się na placu eventowym Millenium Hall w Rzeszowie. W finale zawodów Anwil pokonał ekipę JagerMastersów, w której grali koszykarze Resovii i byli zawodnicy jarosławskich zespołów

Miejscowi kibice trzymali kciuki za ekipą JagerMastersów, ponieważ w jej skład wchodzili Cezary Gumiński, Łukasz Argasiński, koszykarze 2-ligowego OPTeam Stolaro Resovii, oraz Łukasz Krawiec, Artur Mikołajko, zawodnicy związani z jarosławskim basketem (44-letni „Mikołaj” lata całe grał w Zniczu Jarosław i Polonii Przemyśl).

W finale większych emocji jednak nie zanotowano – Anwil Anwil 3x3 (Stefan Marchlewski, Paweł Krefft, Rafał Komenda, Daniel Dawdo) wygrał z podkarpackim zespołem 21:10.

W meczu o 3. miejsce Hutnicze Wilki (Dariusz Reguła, Kiryl Dziatchuk, Mateusz Górka, Krystian Tyszka) wygrały 22:11 z Coco Jambo (Bartłomiej Broniecki, Grzegorz Tomasz Olech, Michał Sitnik, Patryk Wilk). W turnieju rywalizowało 19 drużyn. W konkursie wsadów triumfował Filip Pawełka z Myślenic.

Event był kontynuacją a zarazem już 14. edycją największego na Podkarpaciu turnieju koszykówki 3x3 organizowanego wcześniej pn. "Rzeszow Streetball Challenge".

Turniej rozegrany został w ramach cyklu Mistrzostw Polski 2023 w koszykówce 3x3. Zwycięzcy w kategorii Open wywalczą bezpośredni awans do turnieju finałowego o Mistrzostwo Polski 3x3, który odbędzie się w dniach 12-13 sierpnia w Katowicach.

Wyniki: open,

ćwierćfinały, HK Ziomki 3x3 - Hutnicze Wilki 18:21, JagerMastersi - Armangjedon 22:13, Isetia - Coco Jambo 19:21, Anwil 3x3 - Haldent 3x3 21:13;
półfinały, JagerMastersi - Hutnicze Wilki 22:11, Anwil 3x3 - Coco Jambo 15:11;
o 3. miejsce, Hutnicze Wilki - Coco Jambo 21:11;
finał, Anwil 3x3 – JagerMasters 21:10.