Resoviacy znów zremisowali z Pelikanem

Tomasz Szeliga
W meczach Resovii z Pelikanem nie padła jeszcze żadna bramka. Na zdjęciu fragment spotkania w Rzeszowie. Krzysztof Kapica
Resovia zremisowała 0-0 na wyjeździe z Pelikanem Łowicz. Wynik nie usatysfakcjonował nikogo, ale więcej powodów do narzekań miał po tym meczu trener gospodarzy.

Pelikan w tej rundzie jeszcze nie posmakował zwycięstwa, potyczka z Resovią miała być początkiem czegoś nowego.
Przełom nie nastąpił, bo rzeszowianie na to nie pozwolili. Umiejętnie rozbijali ataki przeciwnika, znów walczyli o każdy skrawek boiska.

- I właśnie to cieszy najbardziej - podkreśla Wojciech Borecki, szkoleniowiec "pasiaków".

W Łowiczu resoviacy zagrali w nieco zmienionym składzie. Od początku na boisku pojawili się Michał Ogrodnik i Andrij Nikanowycz. I to właśnie Ukrainiec zasłużył na nagrodę dla najlepszego gracza meczu.

W I połowie optyczną przewagę posiadali gospodarze. Najbliżsi zdobycia gola byli Mariusz Solecki i Konrad Kowalczyk, ale Marcin Pietryka udowodnił, iż zna się na swojej robocie. Po przerwie do głosu zaczęli dochodzić resoviacy. Ze stwarzaniem stuprocentowych okazji były kłopoty, choć przy odrobinie szczęścia do siatki mogli trafić Sebastian Hajduk i Michał Bogacz.

PELIKAN ŁOWICZ - RESOVIA 0-0

PELIKAN: Sabela - Gawlik, Gołka, Brodecki, Marcinkiewicz - Pomianowski, Gamla (71. Łakomy), Łochowski, Wyszogrodzki - Solecki (84. Jakóbiak), Kowalczyk.

RESOVIA: Pietryka 6 - Ogrodnik 5, Kozubek 5, Bogacz 5, Góra 5 - Chrabąszcz 5, Nikanowycz 6, Baran 5, Zahradnik 5 (88. Pontus), Walaszczyk 5 - Hajduk 5 (69. D. Kantor).

SĘDZIOWAŁ Marek Opaliński (Lubin). ŻÓŁTE KARTKI: Wyszogrodzki - Baran, Walaszczyk, Zahradnik. WIDZÓW 700.