Resoviaczka zdobyła dwa medale kolarskich mistrzostw Polski w Krakowie

Joanna Głowacka studiuje w Krakowie i tam też zdobyła dwa medale w akademickich mistrzostwach Archiwum klubu
Joanna Głowacka, zawodniczka Resovii, która studiuje w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, zdobyła dwa medale w Akademickich Mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim, które odbyły się pod Wawelem.

W wyścigu jazdy indywidualnej na czas podopieczna trenera Eugeniusza Korbeckiego zdobyła brązowy medal. Mistrzynią została Antonina Białek (UW, WKK Warszawa), a wicemistrzynią Milena Drelak (Uniwersytet Przyrodniczy Wrocław, UKS Bralin).
W wyścigu ze startu wspólnego (48 startujących) Joanna Głowacka wywalczyła srebrny medal. Złoto zdobyła Antonina Białek (UW, WKK Warszawa), a brąz wspomniana Milena Drelak.

Cieszą sukcesy Joanny, ale warto dodać, że mimo skromnych środków, jakie posiada sekcja, nasi kolarze od początku sezonu z powodzeniem startują w zawodach ogólnopolskich i regionalnych

podkreśla Eugeniusz Korbecki.

Przykładem zawody Pucharu Polski MTB w Białymstoku, w których Joanna zdobyła 3. miejsce w kategorii U-23, natomiast Tomasz Leśniak w kategorii Masters zdobył miejsce tuż za podium. W tym samym czasie w Kraśniku Jakub Kędzior zajął 10. pozycję w zawodach o Puchar Polski na szosie w kategorii młodzików.

Nasi kolarze startowali także w Łysej Górze k. Żmigrodu, gdzie odbyła się I edycja Ligi Podkarpackiej MTB. W mastersach Leśniak zajął 3., a Kędzior 4. w gronie młodzików. II edycja zawodów odbyła się Wietrznie k. Dukli. Tam Tomasz i Jakub zameldowali się na piątych lokatach w swych kategoriach.

Nastoletni zawodnik Resovii ma za sobą także start w zawodach Pucharu Polski na szosie w Zamościu. W renesansowym mieście zajął 8. miejsce w „czasówce” oraz 10. w wyścigu ze startu wspólnego.

Zawodnicy robią postępy, dzielnie walczą w zawodach, ale dalsze szkolenie, możliwość startów w wyścigach ogólnopolskich wymaga dofinansowania z zewnątrz. Jeśli mam okazję, to zwracam się w prośbą o pomoc dla sekcji

podsumował Eugeniusz Korbecki.

Najbliższe starty naszych zawodników to Puchar Polski MTB w Jeleniej Górze (20.05), a potem Mistrzostwa Polski MTB w Białce Tatrzańskiej (3-4.06).