Rezerwy Siarki Tarnobrzeg zdobyły Okręgowy Puchar Polski po emocjonującym pojedynku z Olimpią Pysznicą [RELACJA]

Krzysztof Nowaliński
Piłkarze z Tarnobrzega zdobyli Okręgowy Puchar Polski
Piłkarze z Tarnobrzega zdobyli Okręgowy Puchar Polski Krzysztof Nowaliński
Występujące na codzień w klasie A, rezerwy Siarki Tarnobrzeg pokonały po rzutach karnych Olimpię Pysznica, sięgając tym samym po Puchar Polski OZPN Stalowa Wola. W półfinale wojewódzkim Siarka spotka się z Karpatami Krosno.

W Gorzycach na grząskim boisku i przy padającym deszczu rozegrano finał Pucharu Polski okręgu Stalowa Wola. Jako pierwsza już w 5 minucie zaatakowała Siarka, jednak w ostatniej chwili strzał Fornka zablokował Młynarczyk. W 24 minucie występująca w klasie okręgowej Olimpia otworzyła wynik spotkania. Sobiło dokładnie dograł do Bąka a ten celnie uderzył z 18 metrów. W 39 minucie Szyszka nieprzepisowo w polu karnym powstrzymał Sobiłę i sędzia zawodów wskazał na „jedenastkę”. Pechowym strzelcem okazał się Młynarczyk, którego strzał w ładnym stylu wybronił Krupa. Tuz przed przerwą w doskonałej sytuacji znalazł się Szado, jednak piłka po jego strzale nieznacznie minęła słupek bramki.

Po zmianie stron zawodnicy z Pysznicy nie zwalniali tempa, próbując podwyższyć prowadzenie. Sztuka ta udała im się w 53 minucie, kiedy to po rzucie rożnym strzałem głową Młynarczyk z 7 m pokonał bramkarza Siarki. W 69 minucie młodzi zawodnicy Siarki za sprawą Majchera strzelili bramkę kontaktową, która dodała im skrzydeł i od tego momentu to grająca klasę rozgrywkową niżej Siarka nadawała ton wydarzeń na boisku. Po kolejnym ataku nieprzepisowo w polu karnym Fornka zatrzymał Błażejowicz i Kabała skutecznie wykonując rzut karny wyrównał stan rywalizacji. W 78 minucie błąd popełnił M.Szwedo i ponownie Kabała wpakował piłkę do bramki rywala. Gdy wydawało się że losy spotkania zostały już rozstrzygnięte w doliczonym czasie gry odczuwający trud spotkania w ciężkich warunkach piłkarze Olimpii przeprowadzili ostatnią akcję meczu, która przyniosła im powodzenie a kibicom dodatkowe emocje. Sobiło wypatrzył nieobstawionego w polu karnym Młynarczyka, a ten ze spokojem umieścił piłkę w siatce doprowadzając do dogrywki.

Dogrywka rozegrana przy mocno padającym deszczu i przy oświetleniu treningowym nie wyłoniła zwycięzcy i sędzia po 30 minutach zaprosił obie jedenastki „na deser” pucharowej rywalizacji czyli do serii rzutów karnych. Po dwóch doskonale wybronionych strzałach zawodników Olimpii przez bramkarza Krystiana Krupę, w czwartej serii on sam podszedł do „jedenastki” i po celnym strzale utonął w ramionach kolegów cieszących się z tryumfu i wielkiego dla nich sukcesu.
Po spotkaniu gratulacje zwycięzcy odebrali m.in. od prezesa Siarki Tarnobrzeg – Dariusza Dziedzica i trenera II-ligowej drużyny Włodzimierza Gąsiora a okazały puchar wręczył im członek biura podokręgu Stalowa Wola – Edward Chmura. Organizatorzy zadbali o wszystkie szczegóły i dzięki temu wydarzenie sportowe jakim było to spotkanie stało na wysokim poziomie.

Zawodnikiem meczu wybrano bramkarza Siarki II – Krystiana Krupę, który nie krył swojej radości. Nie za dobrze rozpoczęliśmy to spotkanie – powiedział po meczu. Zagraliśmy bardzo młodym składem i było dużo niedokładności. Rywal ma w swych szeregach kilku doświadczonych zawodników i to w pierwszej połowie wykorzystał. Po godzinie gry Olimpia mówiąc po piłkarsku „siadła” i to już my zdominowaliśmy grę. Chwała kolegom, gdyż w większości to juniorzy i w tak ważnym meczu przegrywając 2-0 nie poddaliśmy się i skutecznie walczyliśmy. W doliczonym czasie gry wyszedł niestety nasz brak ogrania i tracimy bramkę, ale szczęście wszystko się dla nas szczęśliwie skończyło. Dziś strzelałem pierwszego w życiu karnego. Widziałem po kolegach brak pewności i zdecydowałem ,że go wykonam. Oczywiście były nerwy,ale zdecydowanie mniejsze niż np. przed debiutem w II lidze. Wyszło bardzo dobrze i to my cieszymy się ze zdobycia pucharu.

Nie mniej szczęśliwy po spotkaniu był trener rezerw Siarki, Michał Szymczak. Fajny mecz, okazały puchar i doskonałe zakończenie naszej przygody pucharowej. Po to się trenuje i gra,aby takie wyniki i sukcesy osiągać. Straciliśmy bramkę w doliczonym czasie gry, nie podłamaliśmy się. Mieliśmy przed sobą dogrywkę i musiałem zmobilizować chłopaków. Na to co się stało nie mieliśmy już wpływu i mówiłem im, aby patrzyli co jest przed nami , co muszą zrobić, aby wygrać. W dogrywce zabrakło nam już trochę sił. We wtorek chłopcy grali w lidze juniorów i trochę tego „prądu” brakło. Jestem również pełen podziwu dla nich za walkę 120 minut w trudnych warunkach, z trudnym przeciwnikiem. Byliśmy słabsi fizycznie, każdy pojedynek 1 na 1, bark w bark przegrywaliśmy, ale jednak charakterem , nieustępliwością i umiejętnościami przechyliliśmy zwycięstwo na naszą stronę. Gratuluje chłopcom i ciesze się również,że mój bramkarz zasłużył na miano bohatera i został MVP tego meczu. Obronił dwa karne, sam jednego strzelił. Brawa dla niego i dla całej drużyny.

Olimpia Pysznica - Siarka II Tarnobrzeg 3:3 (1:0); dogrywka 0:0 (0:0); karne 2:4

Bramki: 1:0 Bąk 24, 2:0 Młynarczyk 53, 2:1 Majcher 69, 2:2 Kabała (karny) 72, 2:3 Kabała 78, 3:3 Młynarczyk 90.

karne: 0:0 Kabała (poprzeczka), 0:1 Młynarczyk, 1:1 Fornek, 1:2 Błażejowicz, 2:2 Bigdoń, 2:2 Uberman (obrona bramkarza), 3:2 Majcher, 3:2 Sobiło (obrona bramkarza), 4:2 Krupa

Olimpia: Węglarz – Kulis żk, K.Błażejowicz, Szado, Młynarczyk – Dybka (78. A.Dziura), Bajgierowicz, Bąk (65. Uberman), M.Szwedo (83. W.Dziura) – Sobiło żk, K.Szwedo żk. Trener Sławomir Adamus

Siarka II: Krupa – Mikus żk, Szyszka (46. Bigdoń), Majcher (78. Szal), Kalinka żk, Beszczyński, Kabała żk, Matysiak (89. Jeczeń), Osztreicher (46. Wdowiak żk), Fornek, Sztuka (83. Lis). Trener Michał Szymczak