NOWINY24
  TO CZYTAJĄ INNI

  Popularne na portalu

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  Popularne na portalu

  • Przestępcy seksualni z Podkarpacia. Zdjęcia gwałcicieli i pedofilów z rejestru MS
  • Wypadek na moście w Przemyślu. Samochód prawie spadł do rzeki Wiar
  • W Rzeszowie trwa przedświąteczna spowiedź [DATY, GODZINY]

  ROMAN ZIMKA, prezydent Krosna

  ROMAN ZIMKA, prezydent Krosna

  ewg

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Udało mi się: Doprowadzić do otwarcia w Krośnie, w 1999 r., Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, w której w roku akademickim 2002/2003 będzie studiować ok. 3 tys. studentów. Została oddana oczyszczalnia ścieków; realizowany jest plan budowy sieci kanalizacyjnej. Zostały zmodernizowane newralgiczne skrzyżowania i drogi. Zakończono I etap modernizacji starówki. Uruchomiono program budownictwa TBS, w tym roku oddanych zostanie 20 mieszkań. Trwają prace przy budowie hali widowiskowo-sportowej, która ma być gotowa w przyszłym roku. Udało się utrzymać stabilną sytuację finansową miasta.
  Ur. w 1961 r., absolwent Politechniki Krakowskiej. Żonaty, troje dzieci. Na stanowisku prezydenta miasta od 1994 r. W najbliższych wyborach samorządowych

  Ur. w 1961 r., absolwent Politechniki Krakowskiej. Żonaty, troje dzieci. Na stanowisku prezydenta miasta od 1994 r. W najbliższych wyborach samorządowych nie zamierza kandydować. ©Ewa Gorczyca

  Nie udało mi się:

  - Doprowadzić do powstania programu rozbudowy krośnieńskiego lotniska. Ze względu na problemy finansowe budżetu państwa część planowanych inwestycji została przesunięta w czasie.

  Przypomnij władzy w Krośnie, co obiecywała w wyborach (sonda uliczna):

  Mariusz Sowa, pracownik lokalnego radia: - Rzadko się zdarza, aby sprawujący władze spełniali swoje przedwyborcze obietnice. Ta reguła dotyczy nie tylko Krosna i jego władz. Nie mam większych zastrzeżeń do prezydenta. Ruszył z kontynuacją budowy bardzo potrzebnej hali widowiskowo-sportowej, a mnie ta sprawa bardzo leży na sercu.
  Marek, 24 lata, student: - Z tego, co pamiętam, Krosno miało być miastem przyciągającym turystów. Ale jak przyszło do konkretów, to władze zablokowały budowę skansenu eksponującego cenne wykopaliska w Rynku.
  Weronika, 44 lata, pracownica marketingu i reklamy: - Uważam, że nasza władza nie ma się specjalnie czym pochwalić. Dla mnie bulwersujący jest fakt, że pozwolono na to, by Rynek był przez kilka lat rozkopany i że władze nie reagują na stan zabytkowej, walącej się kamienicy przy Podcieniach.

  Wystaw cenzurkę, zgłoś kandydata - zapraszamy na FORUM


  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo