Ruszyła budowa obwodnic Oleszyc i Cieszanowa oraz przebudowa drogi wojewódzkiej DW 867 na odcinku z Oleszyc do Lubaczowa [ZDJĘCIA, WIDEO]

Norbert Ziętal

Wideo

Udostępnij:
Ruszyła budowa obwodnic Oleszyc i Cieszanowa. Nowe drogi mają być gotowe do końca października. Zostanie również przebudowana droga wojewódzka DW 867 na odcinku z Oleszyc do Lubaczowa.

Ruszyła budowa obwodnic Oleszyc i Cieszanowa. We wtorek uroczyście rozpoczęto budowę, choć faktycznie prace trwają już od kilku tygodni.

Są to inwestycje samorządu województwa podkarpackiego. Będą kosztować prawie 34 mln złotych. Inwestycje są finansowane z funduszy europejskich z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego oraz budżetu państwa.

Przebig obwodnicy Oleszyc

Obwodnica Oleszyc będzie miała 3,2 km długości. Początek (rondo) na istniejącym skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 865 (ul. Jarosławska) z drogą wojewódzką nr 867 (ul. Wiejska) i drogą gminną nr 105206R. Dalej stroną północną w kierunku Lubaczowa przecinając kolejno rzekę Przerwa (most) oraz istniejącą drogę wojewódzką nr 865 (rondo) biegnącą w kierunku północnym w stronę Dachnowa i Cieszanowa. Koniec (rondo) na skrzyżowaniu obwodnicy z drogą wojewódzką nr 867 (za osiedlem św. Jana).

Przebieg obwodnicy Cieszanowa

Obwodnica Cieszanowa będzie miła 1,8 km długości. Początek (rondo) na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 865 z drogami powiatową i miejską (przy pomniku Jana III Sobieskiego). Dalej stroną wschodnią w kierunku drogi wojewódzkiej nr 865. Koniec to płynne włączenie obwodnicy do istniejącej drogi wojewódzkiej nr 865 za stacją paliw Orlen (ul. Tadeusza Kościuszki)

Wykonawcą obu obwodnic jest firma Strabag. Wartość projektu to 17 593 570,93 złotych (w tym roboty budowlane: 15 635 775,57 złotych). Wartość dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozowju Regionalnego to 14 954 535,24 złotych, z budżetu państwa 2 639 035,69 złotych. Planowany termin zakończenia robót budowlanych to 31 października 2018 r.

Przebudwa drogi wojewózkiej z Oleszyc do Lubaczowa

Ponadto przebudowana zostanie 4 km droga wojewódzka nr 867 na odcinku z Oleszyc do Lubaczowa wraz z budową obwodnicy Oleszyc. Wykonawcą jest konsorcjum firm PBI Infrastruktura z Kraśnika, PBI WMB z Sandomierza, PRD Mielec. Wartość projektu to 16 180 560,03 złotych (w tym roboty budowlane 14 942 860,03 złotych). Wartość dofinansowania z EFRR to 13 498 475,99 złotych, z budżetu państwa 2 382 084,04 złotych. Planowany termin zakończenia robót budowlanych to 31 października 2018 r.

Zobacz także: W Mielcu protestują przeciw Kronospanowi. Przyszły tłumy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

A
ALEKSANDER
Kto zaprosił tam księdza u po co, to nie kościół. Droga jest chyba dla wszystkich a nie tylko dla katolików
T
Tom

Ksiądz inżynier?

Kiedy w końcu wstaniemy z kolan i pogonimy tą czarną masę? 

B
Babcia

Większość tych Panów z łopatuszkami nie powinna się z nimi rozstawać - pasują im jak ulał :) :)

Przejdź na stronę główną Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie