Loty zostały odwołane z powodu braków personalnych wśród kontrolerów ruchu lotniczego (ATC - Air Traffic Controlers).

W ostatnich dniach media informowały, że irlandzkie line lotnicze Ryanair odwołują 600 lotów w Europie. Z powodu strajku pracowników utrudnienia mogą dotknąć nawet dziesiątek tysięcy pasażerów.

Dotychczas utrudnienia nie dotyczyły lotów z podrzeszowskiego lotniska. Do dziś. Ryanair odwołał właśnie zarówno przylot z Bristolu, jak i wylot do Bristolu.

- Nie dostaliśmy jeszcze informacji, z jakiego powodu te loty zostały odwołane - mówi Marcin Kołacz z biura prasowego Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. - Wiem, że pasażerowie zostali o utrudnieniach poinformowani dzień wcześniej SMS-ami.

Czy będą odwołane kolejne loty, tego na razie nie wiadomo.

AKTUALIZACJA
Otrzymaliśmy oświadczenie Ryanaira.
- Dzisiejszy lot z Bristolu do Rzeszowa (23.07.2018r.) został odwołany z powodu niedoborów personelu kontroli ruchu lotniczego (ATC) w całej Europie. Ryanair skontaktował się już ze wszystkimi pasażerami anulowanego rejsu drogą mailową i sms-ową oferując całkowity zwrot kosztów, zmianę terminu lotu lub lot na alternatywnej trasie. Ryanair szczerze przeprosił klientów za loty odwołane całkowicie poza naszą kontrolą - pisze Olga Pawlonka, Sales and Marketing Manager CEE & Balkans w Ryanair.

Czy w kolejnych dniach loty też będą odwoływane?
_ Nie planujemy żadnych odwołań lotów na trasach do/z Rzeszowa - mówi Olga Pawlonka.


ZOBACZ TEŻ: Pierwszy lot dreamlinera Rzeszów Jasionka - Nowy Jork Newark