Rzemieślnik Pilzno przegrał z Kolbuszowianką Kolbuszowa

Marcin Jastrzębski
Rzemieślnik (biało-czerwone stroje) przegrał kolejny mecz i jest coraz bliżej spadku do klasy okręgowej. fot. Ewelina Nycz
Po tym meczu Kolbuszowianka może już bezstresowo grać w ostatnich dwóch spotkaniach. "Kolba" zamiast bić się o awans, obniżyła loty i wygraną z "Rzemiosłem" zapewniła sobie udział w rozgrywkach IV ligi na przyszły sezon.

Rzemieślnik do Kolbuszowej przyjechali tylko w 13-osobowym składzie.

Świetnych sytuacji w pierwszej połowie nie wykorzystali przyjezdni. Z najbliższych odległości pudłowali: Dawid Łapa i Bartosz Zołotar.

W drugiej połowie sprytem wykazał się Paweł Ciuła i dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

- Przyznam, że byliśmy pod dużą presją i bardzo zależało nam na trzech punktach. Ciśnienie zeszło, bo wygraliśmy i możemy spokojnie myśleć o ostatnich dwóch meczach - podsumował Eugeniusz Sito, trener Kolbuszowianki.

- Nie wyglądaliśmy źle, ale z tak krótką ławką i taką nieskutecznością ciężko cokolwiek nowego wymyślić i odmienić zespół, do którego musieliśmy szybko wprowadzać kolejnych juniorów - mówi Ryszard Federkiwicz, trener Rzemieślnika.

KOLBUSZOWIANKA KOLBUSZOWA - RZEMIEŚLNIK PILZNO 2-0 (0-0)
1-0 Ciuła (50, dośrodkowanie Gorzelanego), 2-0 Ciuła (77, najsprytniejszy w polu karnym).

KOLBUSZOWIANKA: Kozioł - Mazurek, Pastuła, Polak, Gorzelany - Adranowicz (18. Ciuła), Serafin, Pik (74. Jędryas), Pruś - Korab (80. Pisarczyk), Krystel (66. Abramowicz).

RZEMIEŚLNIK: Wilczyński - Nowak, Mikulski, Tragarz, Lesiak - Micek (24. Wojciech Mędrek II), Mitek, Wójcik - Zołotar, Łapa, Szewczyk.

SĘDZIOWALI Grzegorz Kasprzyk oraz Sylwester Rolek i Mariusz Wojtak (Stalowa Wola). ŻÓŁTE KARTKI: Pisarczyk - Mitek. WIDZÓW 250.